Iguain se upisao, ali ništa od pobede Milana

• 16. septembar 2018.

• 22:23

''Rosoneri'' morali da se zadovolje jednim bodom na Sardiniji...

U poslednjoj večerašnjoj utakmici četvrtog kola Serije A, Kaljari i Milan su podelili bodove - 1:1.

Početak meča pripao je domaćem timu, koji je već u četvrtom minutu stigao do vođstva. Bila je to odlična akcija po desnoj strani, Pavoleti je snažnim udarcem uzdrmao stativu, a na odbijenu loptu natrčao je Žoao Pedro i prosledio je u mrežu - 1:0.

Taj gol je i obeležio prvo poluvreme, mada je Milan mogao do izjednačenja preko Čalhanoglua i Bonaventure, a u nastavku drugačija slika na terenu. Kaljari je bio prilično inferioran, ''Rosoneri'' su preuzeli kontrolu i kao plod takve igre Gonzalo Iguain je u 56. minutu doneo izjednačenje Milanu.

Gosti su do kraja meča imali inicijativu, Kaljari je bio bezopasan, ali potpuni preokret je ipak izostao. Suso je u 90. minutu imao odličan pokušaj sa oko 17 metara, iskosa sa desne strane, ''sevnula'' je njegova levica, ali je lopta prohujala tik pored stative. U nadoknadi vremena pokušao je i Iguain posle odličnog centaršuta Rodrigeza sa leve strane, šutirao je glavom, ali nedovoljno precizno.

Milan sada ima ukupno četiri osvojena boda, uz utakmicu manje, a Kaljari ima bod više, na 12. poziciji na tabeli.

Četvrto kolo u ponedeljak zatvaraju SPAL i Atalanta.