Iguain opet slomio srce Napolitancima!

• Autor: Vladimir Stojanović

• 29. oktobar 2016.

• 22:40

"Pipita" presudio bivšim klupskim drugovima, Juventus dobio derbi sa 2:1 i otišao na +5 u odnosu na Romu koja u nedelju gostuje u Empoliju.

Oprezan derbi u prvom poluvremenu, Napoli sa Martensom kao "lažnom devetkom", zbunili su rivala visokim presingom, Juve nikako nije uspevao da dođe do svoje igre.

Imali su jedinu šansu u prvom delu, Iguain je pobegao nekadašnjim saigračima, ali je Kulibali spasao siguran pogodak. Još uzbuđenja videli smo kada je na jednu odbijenu loptu natrčao Lihštajner i loše šutirao.

Premalo za prvo poluvreme, Napoli nije ugrozio Bufona.

Povredio se Kjelini, ušao je Kuadrado, igra Juventusa je dobila na kreativnosti. Posle par opasnijih napada Juve vodi, Gulam je loše intervenisa, praktično asistirao Bonućiju koji je zakucao loptu pod prečku.

Ali, samo četiri minuta kasnije, izjednačenje. Sjajna lopta za Kaljehona, hitri Španac se ušunjao iza leđa najbolje italijanske odbrane i lako matirao Bufona.

Posle se utakmica vratila u opreznije tokove, ali samo do 70. minuta. Mirisalo je na ono što je cela Arena očekivala. Iguain je uspeo da savlada Rejnu, mogao je Kirikeš bolje da interveniše, vulkan na tribinama u Torinu. "Pipita" nije slavio, njegovi saigrači i čitav stadion jesu, 2:1 za Juve.

Posle toga domaćin je čuvao prednost, Napoli pokušavao da opet uzvrati, rezervista El-Kaduri je bio pred golom Juventusa, izveli su Napolitanci par kornera, ali nisu uspeli da ugroze gol Bufona.

Na kraju 2:1, Juve ima +5 u odnosu na Romu i meč više, a Napolitancima su pobegli velikih sedam bodova.

Golove sa derbija ovog kola Serije A možete videti ovde.

U prvom meču kola, Fiorentina je golom Kalinića sa penala odnela bodove iz Bolonje.