Igalo srušio Runija i "Ovnove", Junajted u četvrtfinalu FA kupa!

četvrtak 05.03.2020.
22:36

Fudbaleri Mančester junajteda poslednji su učesnik četvrtfinala najstarijeg takmičenja na svetu.

Beta/AP Photo/Rui Vieira

Na svom "Prajd parku" Derbi nije imao šanse protiv "Đavola", podsetimo da su ih minule sezone izbacili iz Liga kupa, sada je situacija ipak daleko drugačije.

"Ovnovi" su na svom stadionu poraženi od ekipe Ole Gunar Solskjera sa 0:3 (0:2), te će četa sa "Old Traforda" u četvrtfinalu igrati protiv Norič sitija.

Gosti su do prednosti stigli u 33. minutu, nakon par odbitaka lopta je došla do Luka Šoa, on je sjajno šutirao sa ivice kaznenog prostora i matirao golmana domaće ekipe za 1:0.

Samo osam minuta kasnije, Igalo dobija loptu pred golom rivala, uspeva da je zadrži pored dvojice čuvara, namešta se na udarac i šalje loptu u mrežu Derbija za 2:0.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, u nastavku je domaćin pripretio preko Vitakera, ali je fudbaler Derbija tukao preko gola rivala.

Sve je postalo jasno u 70. minutu, lopta dolazi do Igala u kaznenom prostoru "Ovnova", njegov prvi udarac uspeva da zaustavi golman, ali mu se lopta vraća i ovoga puta je efektno smešta u mrežu za 3:0 i njegov drugi pogodak na utakmici.

baner

Meriot je potom mogao da vrati nadu domaćinu, ali je njegov udarac u 77. minutu ukrotio Romero, potom je Junajted pretio preko Lingarda i Pereire, ali su udarci ove sezone jako neefikasnih vezista bili neprecizni.

Nije bilo promene rezultata, trijumf sve boljeg Mančester junajteda, koji će, kao što smo napisali, u četvrtfinalu igrati protiv Noriča, te je u lepoj poziciji da izbori plasman u polufinale najstarijeg takmičenja na svetu.

Vejn Runi

Dodajmo i da je bivši kapiten "Đavola" Vejn Runi proveo svih 90 minuta na terenu u dresu poražene ekipe, nastavio je svoju tradiciju, u karijeri nije postigao nijedan gol protiv ekipe sa "Old Traforda", za koju je nastupao od 2004. do 2017. godine.