14:00

Bez Španca ne ide.

EPA-EFE/ALEJANDRO GARCIA

Odsustvo Serhija Ramos je nenadoknadivo za šampiona Španije.

Bilo u Ligi šampiona ili domaćoj Primeri, iskusni defanzivac i kapiten tima sa "Bernabea" je instrumentalan u svakoj utakmici.

Protiv Kadiza je odigrao tek 45 minuta, Zidan je morao da ga zameni po povratku sa pauze zbog povrede. Madriđani nisu uspeli u nastavku da izjednače te su zabeležili prvi poraz u Primeri ove sezone.

Ramos je propustio i gostovanje Šahtjora, Ukrajinci, iako sa mnogobrojnim odsutnim zbog COVID-19, su uspeli da slave sa 3:2 što je Realov drugi vezan poraz a pitanja oko Zidanovog ostanka je sve više.

Španci javljaju danas da se Ramos vratio treninzima, jasno da kapiten Madriđana ne želi da propusti duel sa Barselonom, ali pitanje je koliko će biti spreman.

Kod Katalonaca još uvek se ne zna da li će Alba na teren, konačna vest se očekuje u toku dana. Podsetimo prvi ovosezonski "El Klasiko" se igra u subotu na "Nou Kampu" sa početkom od 16 časova.