Ibri treba 131 sekunda, Milan srušio Čelsi

• Autor: Boris Jovanović

• 29. jul 2012.

• 08:17

Nekoliko minuta bilo potrebno Šveđaninu da postigne prvenac za Pari Sen Žermen. Milan minimalnim rezultatom savladao Čelsi.

Duel između DC Junajteda i Pari Sen Žermena odigran je po lošem vremenu, zbog grmljavine je prekinut na 45 minuta, ali prava munja je bio Zlatan Ibrahimović.

Već u četvrtom minutu je postigao gol u svom prvom meču u novom dresu. Naime, lako se oslobodio čuvara i solo akcijom matirao golmana domaćih. Ekipa iz Vašingtona je izjednačila kada je Biševca lopta pogodila u ruku, sa penala koji je izveo Dvejn De Rozario.

Inače, Ibrahimović koji je tek počeo pripreme igrao je manje od 40 minuta.

U Majamiju je Milan savladao Čelsi, Urbi Emanuelson je nastavio golgetersku seriju. Holanđanin je bio strelac u pobedi od 1:0 protiv Šalkea, a istim rezultatom "Rosoneri" su dobili Čelsi.

Imali su još nekoliko prilika, dobar utisak na svom debiju ostavio je Rikardo Montolivo. Milan je bio bez Robinja, što se Čelsija tiče Di Mateo je izveo jak sastav, Ivanović u postavi.

Najbolju šansu za "Plavce" imao je Eden Azar koji je na atraktivan način zahvatio loptu, ali nije bio precizan. Čelsi se vraća u Englesku, čeka ih duel sa Brajtonom, a onda i superkup za manje od dve nedelje protiv šampiona Sitija.

Serija A počinje kasnije, u poslednjoj nedelji avgusta, a na američkoj turneji Milan će igrati i sa Real Madridom.