• Autor: Milovan Longinov

• 17. decembar 2016.

• 20:21

Zlatan Ibrahimović je ponovo heroj, Mančester junajted vezao tri uzastopne pobede u Premijer ligi.

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su u Birmingemu ekipu VBA rezultatom 2:0 (1:0) u 17. kolu Premijer lige.

Heroj u trijumfu Mančester junajteda bio dvostruki strelac Zlatan Ibrahimović u petom i 56. minutu, a oba njegova pogotka pogledajte OVDE.

Već posle pet minuta igre, iz praktično prvog ozbiljnog napada na utakmici, Lingard je maestralno pronašao Ibrahimovića sa desnog krila, a ovaj glavom zakucao loptu u mrežu za 0:1.

Junajted je igrao veoma sigurno, gosti nisu dozvoljavali ekipi Tonija Pjulisa da dođe blizu gola, pa De Hea nije ni imao mnogo posla.

Do odlaska na odmor, Junajted je mogao da udvostruči prednost, ali je udarac Vejna Runija sa 16 metara zaustavio Foster, a lopta se od prečke odbila u korner.

U drugom delu igre, posle 11 minutu, Ibrahimović se sjajno oslobodio svog čuvara na levom boku, ušao u šesnaesterac i iskosa pogodio suprotan ugao za nedostižnih 0:2.

U poslednjih pola sata igre, gotovo da nije bilo većih uzbuđenja, Murinjo je uvođenjem Rašforda i Felainija umesto Runija i Lingarda zatvorio prilaze golu i sačuvao stečenu prednost.

Mančester junajted je sada vezo i treću uzastopnnu pobedu u Premijer ligi i sa 30 osvojenih bodova deli peto mesto sa Totenhemom koji ima i meč manje.

VBA sa sedam bodova manje od Junajteda 23, zauzim sedmu poziciju na tabeli Premijer lige.