Ibra potopio Farane, Česi sigurni protiv Malte

• Autor: Bojan Jovanovic

• 12. oktobar 2012.

• 20:07

Odigrano je još nekoliko mečeva u kvalifikacijama za SP 2014. Švedska jedva savladala Farska Ostrva, Češka sigurna protiv Malte, dok je Austrija osvojila samo bod na gostovanju u Kazahstanu.

Reprezentacija Farskih Ostrva bila je na korak od pobede protiv favorizovane Švedske, ali je na kraju ekipa iz Skandinavije ipak odnela sva tri boda kući.

Farani su poveli golom Baldvinsona u 57. minutu, ali je već nakon šest minuta bilo 1:1 pošto je Kačalinkić na asistenciju Zlatana Ibrahimovića poravnao rezultat.

Da ne bude iznenađenja pobrinuo se napadač PSŽ-a Zlatan Ibrahimović u 74. Ibra je uz dosta sreće savladao golmana Farskih Ostrva. Hteo je da udari loptu, ali ju je samo zakačio, pa je ona otišla ispod nogu golmana Nilsena.

U Češkoj nije bilo iznenađenja. Domaći su bili sigurni protiv Malte slavivši na kraju sa 3:1 golovima Selasija, Pekharta i Rezeka. Gol za goste postigao je Brifa.