Ibra nije upoznao prvaka Evrope...

• Autor: Miloš Marković

• 23. jul 2012.

• 09:31

Engleski Čelsi i francuski Pari Sen Žermen odigrali su sinoć prijateljsku utakmicu na stadionu Njujork Jenkija koja je završena rezultatom 1:1.

Šampion Evrope je u okviru svoje američke turneje odmerio snage sa sve jačim francuskim timom koji se pokazao kao ozbiljan rival u sinoć odigranom meču.

Iako je najavljivano suprotno, na terenu nije bilo Zlatana Ibrahimovića, ali su američki navijači imali prilike da u akciji vide ostale fudbalske zvezde poput Pastorea, te Ešlija Kola, a naročito Džona Terija koji je dobio ogroman aplauz u znak podrške nakon odbacivanja optužbi da je na rasnoj osnovi vređao Antona Ferdinanda.

Kada je u pitanju sam meč, Pari Sen Žermen je u prvom poluvremenu bio bolji rival, Francuzi su u 29. minutu stigli do prednosti pogotkom Nenea koji je loptu poslao u mrežu nakon šuta Pastorea koji je pogodio stativu.

Pomenuti Ešli Kol i Džon Teri ušli su u igru u poslednjih pola sata meča, doneli značajnu promenu na terenu.

Na devet minuta do kraja utakmice Čelsi stiže do izjednačenja. Pogodak je postigao 18-godišnji Piazon i tako postavio konačan ishod meča.

Narednu utakmicu Čelsi igra u dresu veče, kada će u Filadelfiji odmeriti snage sa timom MLS lige.