I Valensija pala na 'Anoeti'

• Autor: Filip Mitrović

• 28. april 2013.

• 23:00

Real Sosijedad suvereno grabi ka Ligi šampiona. Nova žrtva terora koju sprovodi ovaj baskijski tim na svom terenu bio je direktan konkurent za plasman u najelitnije klupsko takmičenje, Valensija, koja je savladana rezultatom 4:2.

I Valensija pala  na 'Anoeti'
Fudbaleri Real Sosijedada ugostili su 'Slepe miševe' u okviru 33. kola Primere na svojoj 'Anoeti' i posle velike borbe uspeli da osvoje tri boda i naprave važan korak u borbi za plasman u Ligu šampiona.

Gosti su prvi stigli do vođstva i to preko svog najboljeg strelca Roberta Soldada. Igrao se 25. minut meča.

Domaćin vraća rezultatski egal nakon deset minuta preko Injiga Martineza posle dodavanja Kastra.

Sosijedad dolazi u vođstvo preko Kastra u 73. minutu meča, na asistenciju Agiretea.

Tri minuta pre kraja regularnog dela Agirete koristi dodavanje Ćabija Prijeta i pogađa za velikih 3:1.

Valensija u 90-om minutu postiže gol preko Jonasa, ali već u sledećem napadu Agirete ponovo drugi put trese mrežu Dijega Alveša i vraća svom timu dva gola prednosti za konačnih 4:2.

Real Sosijedad sada ima 58 bodova i drži četvrto mesto na tabeli, dok je Valensija šesta sa 53 osvojena boda.