nedelja 18.03.2018.
17:25

''Jarčevi'' ne odustaju od borbe za opstanak, iako su ih mnogi odavno prežalili.

Beta/Rolf Vennenbernd/dpa via AP

Druga današnja utakmica 27. kola nemačke Bundeslige odigrana je u Kelnu, gde je domaći tim savladao ekipu Leverkuzena rezultatom 2:0.

Bez povređenog Miloša Jojića u sastavu, Keln je poveo već posle devet minuta igre, kada je Japanac Juja Osako odlično reagovao na centaršut Bitenkura sa leve strane i sa desetak metara poslao loptu u mrežu golmana golmana gostiju.

Novi problem za ''Farmaceute'' dogodio se u 33. minutu, kada je Alario zaradio direktan crveni karton zbog udaranja protivničkog igrača.

Brojčanu prednost domaći su iskoristili u 69. minutu, kada je Bernd Leno i drugi put kapitulirao na ovoj utakmici. Ovog puta savladao ga je Kristijan Coler, posle velikog kiksa gostujuće ekipe za konačnih 2:0. Taj gol možete da pogledate OVDE.

Keln je ovim trijumfom konačno uspeo da se pomeri sa poslednjeg mesta na tabeli, gde je proveo maltene čitavu sezonu i prepusti ga Kostićevom Hamburgu koji je juče na svom terenu poražen od Herte sa 2:1.

Leverkuzen je ostao na petoj poziciji sa 44 osvojena boda.

Ranije danas, Dortmund je bio bolji od Hanovera, a od 18 časova igra se derbi kola, duel Lajpciga i Bajerna.