• Autor: Aleksandar Obrenović

• 17. april 2018.

• 22:50

Jako zanimljiv meč, drama u završnici.

Jako zanimljiva utakmica na "Balaidosu", na kraju drama, a pobednika nije bilo, 2:2, iako je Barselona dva puta vodila danas.

Selta, ipak, nije zaslužila poraz u današnjem meču, imali su šanse, definitivno su zaslužili makar bod do kog su na kraju i došli golom Aspasa u završnici utakmice koju su završili sa igračem više.

Osman Dembele je doveo Barselonu u prednost od 1:0 nakon 36 minuta utakmice, asistirao mu je Pako Alkaser, Francuz je dokazao da je u sve boljoj formi, pogodio je levom nogom suprotan ugao golmana Selte za prednost gostiju.

Ipak, pred sam kraj poluvremena Selta stiže do izjednačenja koje je zaslužila, Džoni Kastro uspeva da postigne gol i da uvede utakmicu u neizvesnost.

Igrao se 64. minut kada je Barselona povela sa 2:1, videli smo najbolju akciju na današnjoj utakmici, Dembele i Semedo su razmenili pasove, na kraju dobar pas ka Paulinju i Alkaseru, koji postiže gol za 1:2.

U igru je tada ušao i Nemanja Radoja, pokušao je da donese svežinu na sredini terena u Selti, i uspeo je u tome.

U 71. minutu velika šansa za Seltu, Kastro je krenuo ka golu, ostavio je iza sebe Roberta koji rukama zaustavlja fudbalera Selte koji bi izašao 1 na 1 sa Ter Štegenom. Zasluženi crveni karton za pravu dramu u poslednjih 20 minuta.

Radoja je imao šansu da donese domaćima izjednačenje, ali nije precizno šutirao, da bi u 82. minutu Aspas uspeo da izjednači.

Moramo napomenuti da je Barselona oštećena u ovoj situaciji, Aspas je igrao rukom.

Selta je napadala, želela je pobedu u meču protiv Barse, ali nisu došli do nje. Na kraju, obe ekipe su zadovoljne, Barsa jer je igrala u mešovitom sastavu, Mesi je ušao u poslednjih deset minuta, Suarez nije uopšte igrao, dok sa druge strane Selta svakako može na mirno spavanje nakon nerešenog rezultata protiv četvrtfinaliste Lige šampiona.