• 12. maj 2019.

• 17:54

Fudbaleri Mančester sitija pobedom u poslednjem kolu overili su drugu uzastopnu šampionsku titulu u Engleskoj.

I dalje važi
Gotova je i sezona 2018/19 u Premijer ligi, gledali smo lavovsku borbu Liverpula i Sitija, na kraju su "Građani" uspeli da zadrže bod prednosti, sezonu su završili sa 14 vezanih pobeda, odbranili su titulu.

Ušli su u poslednje kolo sa +1, trebala im je pobeda protiv Brajtona u gostima za trofej, na kraju su slavili sa 1:4 (1:2) i slavlje je moglo da počne.

Loše je počelo za "Građane", Brajton je poveo u 27. minutu, sjajno je skočio iskusni Glen Marej nakon kornera i glavom matirao Edersona za 1:0.

Ipak, na odgovor "Građana" čekali smo manje od 60 sekundi, David Silva je petom prosledio loptu do Aguera, a ovaj je sa par metara kroz noge proturio loptu golmanu Rajanu za 1:1.

Samo 10 minuta kasnije, korner za Siti sa desne strane, izveo ga je Rijad Marez, najbolji u skoku bio je Ejmerik Laport, koji glavom trese mrežu "Galebova", preokret na "Ejmeksu", Siti je bio na korak od titule.

Otišlo se sa 1:2 na odmor, da bi nakon 20ak minuta igre u nastavku videli pravu majstoriju Mareza.

Fudbaler koji je letos stigao u Siti za rekordan novac, nije dobijao puno prilika ove sezone, šuškalo se da bi mogao da promeni sredinu posle samo jedne sezone zbog nedostatka minutaže, ali se našao u postavi za osvajanje titule i titulu je i doneo "Građanima".

Namesio se Alžirac na udarac odličnom fintom na ivici kaznenog prostora rivala, a onda je još bolje šutirao, poslao je projektil u samo ćoše gola domaćeg sastava, Siti je poveo sa 1:3, postajalo je polako jasno da će titula ostati na "Etihadu".

Samo 11 minuta kasnije, slobodnjak za Siti na oko 20 metara od gola rivala, Gundogan je šutirao i to fanatstično, Rajan nemoćan, Siti je poveo sa 1:4, slavlje je zaista moglo da počne, a ispostavilo se da je Nemac postavio i konačan rezultat.

Liverpul je u istom terminu dočekao Vulvse, pobeda je bila imperativ, kako bi se zadržao i tračak nade da titula može na "Enfild", Klopovi puleni su ispunili svoj zadatak, slavili su sa 2:0 protiv "Vukova", ali nije bilo dovoljno, Siti je šampion.

Poveli su preko Manea u 17. minutu, akcija je krenula iz zadnje linije, sjajan dupli pas su odigrali Henderson i Aleksander-Arnold, potonji je probio po desnoj strani, ubacio loptu pred gola rivala, gde se na pravom mestu našao Senegalac, koji trese mrežu Vulverhemptona za 1:0.

Mane je postigao i svoj 22. gol u sezoni, sa kojim se izjednačio na vrhu liste strelaca sa Salahom i Obamejangom, igrao se 82. minut kada je duplirao prednost "Redsa" i postavio konačan rezultat.

U Ligu šampiona će Čelsi i Totenhem, "Plavci" su remizirali na "King Paueru" sa Lesterom, bilo je 0:0, dok je Totenhem remizirao sa Evertonom kod kuće, bilo je 2:2.

Golove za Totenhem postigli su Dajer i Eriksen, strelci za "Karamele" su bili Volkot i Tosun.

Mančester junajted je dokazao da je u velikoj krizi, ostali su bez Lige šampiona još ranije, a danas su doživeli poraz na "Old Trafordu" od Kardifa, Velšani, koji su ispali, su slavili sa 0:2 (0:1).

Poveli su preko Mendez-Lainga u 23. minutu, konačan rezultat postavio je isti fudbaler u 54. minutu susreta.

Arsenal je upisao Pirovu pobedu protiv Barnlija, slavili su na "Tarf Muru" sa 1:3 (0:0).

Dvostruki strelac bio je Obamejang, dok je utešni gol za "Kleretse" postigao Ešli Barns.

Konačan rezultat je u sudijskoj nadoknadi postavio mladi Nketija.

U ostalim susretima, Njukasl je slavio na "Krejven Kotidžu" sa čak 0:4, Sautempton i Hadersfild su podelili bodove, bilo je 1:1 na "Sent Merisu", goleada je viđena na "Selhrstu", gde je Kristal Palas sa 5:3, slavio protiv Bornmuta, dok je Vest Hem kao gost savladao Votford sa 1:4.

Dakle, Siti je odbranio titulu, Liverpul je drugi sa bodom manje, u Ligu šampiona će i Čelsi i Totenhem, Arsenal i Mančester junajted će morati da se zadovolje Ligom Evrope.

U niži rang idu Kardif, Fulam i Hadersfild.