• 18:52

Mančester siti je pobedom nad aktuelnim šampionom nastavio krupnim koracima da hrli ka tituli.

I Čelsi
Danas smo po svoj prilici videli "primopredaju" titule na 'Etihadu'.

'Građani' su u derbiju 29. kola savladali branioca titule prvaka Engelske sa 1:0, strelac jeding gola na utakmici bio je Bernardo Silva samo što je počeo drugo poluvreme.

Aguero je prihvatio jednu dubinsku loptu iako je bio okružen trojicom igrača, ponudio mu se David Silva, centrirao iz prve, a na drugoj stativi njegov prezimenjak zatresao mrežu Tiba Kurtoe.

Siti je dominirao tokom cele utakmice, imao gotovo tri puta veći posed lopte od 'plavaca' i gotovo da im nije im dozvolio da vide Edersona sa svoje polovine terena. Gosti iz zapanog Londona su jedini put ozbiljno zapretli u četvrtom minutu nadoknade kada je Markos Alonso tukao pored gola.

Čelsi se uglavnom dobro branio, ali jedno "ispadanje" je bilo dovoljno lideru da upiše 25. trijumf u sezoni.

Mančester Siti ima 18 bodova više od najbližeg pratioca Liverpula, a 25 više od Čelsija koji je na petom mestu na tabeli.