Hvala Gruzijci! Još sjajnih vesti pred put u Dablin!

• 02. septembar 2017.

• 19:52

Ubedljiva pobeda Muslinovih ''Orlova'' nad Moldavijom u Humskoj upotpunjena je i kiksom Republike Irske, koja nije uspela da savlada ''otpisanu'' Gruziju.

U vreme dok je naš nacionalni tim igrao protiv Moldavije, Irska je gostovala u Tbilisiju, gde je protiv domaće Gruzije osvojila samo bod - 1:1!

Irci su idealno započeli ovaj meč, ali velikim delom zahvaljujući gruzijskom golmanu Makaridzeu koji je u četvrtom minutu napravio početničku grešku.

Imali su Irci slobodan udarac iskosa sa desne strane, usledio je centaršut negde na petnaestak metara od gola domaćih, Makaridze je istrčao u prazno, što je iskoristio Dafi i poslao loptu u nebranjenu mrežu - 0:1.

Ovu prednost Irci su zadržali u narednih pola sata, kada su domaći izveli lepu akciju kroz sredinu terena koju je u gol pretvorio Kaziašvili, za izjednačenje na 1:1 u 34. minutu.

Imali su Irci dovoljno vremena do kraja da dođu do očekivane pobede i nastave mrtvu trku sa Srbijom za prvo mesto, ali u tome nisu uspeli, Gruzija je os vojila bod i sve nas dodatno obradovala, posle večerašnjeg trijumfa srpskih ''Orlova'' protiv Moldavije (3:0).

Srbija je sada sama na čelu tabele sa 15 bodova, Irska je druga sa 13. Vels i Austrija imaju po osam, ali oni tek igraju od 20:45h.