Hulk zablistao na debiju u Kini, pa se povredio

• Autor: Boban Filipović

• 10. jul 2016.

• 15:39

Snažni brazilski napadač postigao gol posle samo devet minuta igre u dresu svog novog kluba, ali je sredinom prvog poluvremena morao da izađe van igre zbog povrede.

Šangaj SIPG je "petardirao" Henan Đianje na svom terenu, a goleadu je otvorio Hulk.

Bivši napadač Zenita i Porta se nedugo potom povredio i u 21. minutu izašao iz igre.

Domaćini su posle nešto više od pola sata igre duplirali prednost golom Elkesona na asistenciju Vu Leija, koji je asistirao i Hulku kod prvog gola, a gosti su u finišu prvog poluvremana ostali sa desetrociom zbog dva žuta kartona Lija Ksaominga.

Brojčano nadmoćniji, Šangaj SIPG je u nastavku postigao još tri gola, nejpre se Elkeson odužio Vu Leiju za asistenciju, njih dovjica su nakon sata igre zamenili uloge, a onda na scenu stupaju Lu Veinjun, koji je zamenio Hulka, i Kouasi, koji beleže po gol i asistenciju za konačnih 5:0.