• Autor: Boris Jovanović

• 12. oktobar 2012.

• 22:53

Hrvati okrenuli meč u Makedoniji, Velšanima bitka za Britaniju u ostalim mečevima naše kvalifikacione grupe.

U duelima u Skoplju i Kardifu radovali su se na kraju timovi koji su prvi primili gol.

Makedonci su poveli nakon 15 - tak minuta kada je Ibraimi izašao pred Pletikosu i matirao hrvatskog golmana. Posle toga su "Vatreni" pretili iz prekida, nakon jednog takvog Rakitića lopta je preletela na drugu stativu gde je Čarli Ćorluka, 1:1.

U drugom poluvremenu Makedonija je kao i u Zagrebu tražila penal, umesto toga na drugoj strani raspoloženi Rakitić je golom iz velike udaljenosti doneo zlatne bodove ekipi Igora Štimca.

U samom finišu je Darijo Srna mogao pobedu gostiju da učini ubedljivijom, ali je i 2:1 dovoljno Hrvatima.

U Kardifu su vodili Škoti, Morison je doveo "Tartan Bojse" do prednosti, ali je u poslednjih deset minuta, Garet Bejl, prvo sa penala, a zatim golom u samom finišu okrenuo, Velšani su nakon dva poraza stigli do trijumfa!

Srbija - Belgija 0:3
Vels - Škotska 2:1
Makedonija - Hrvatska 1:2

Na tabeli Hrvatska i Belgija imaju po 7 bodova, Srbija 4, Vels 3, Škotska 2 boda.