Hrvati i bez Modrića preslišali ''Furiju'', Turci poslali Čehe kući!

• 21. jun 2016.

• 22:52

Reprezentacija Hrvatske nastavlja da blista na Evropskom prvenstvu! Večeras su i bez nekolicine standardnih igrača, pre svih Luke Modrića, savladali favorizovanu Španiju, kojoj ni ''sumnjivi'' penal nije pomogao. Česi razočarali, eliminisani u ''paketu'' sa Turcima, koje, doduše, još samo teorija drži na ovom šampionatu.

Hrvatska - Španija 2:1

Španci su sjajno ušli u večerašnki meč i već posle sedanm minuta igre uspeli da povedu.

Bila je to odlična akcija Del Boskeovog tima, koji su u svom stilu kombinovali kroz sredinu, na kraju je Fabregas sa desne strane asistirao Morati, a ovaj iz neposredne blizine šalje loptu u mrežu 1:0.

Samo dva minuta kasnije, usledila je još jedna odlična prilika za ''Furiju'', kada je Nolito gađao iskosa sa leve strane, ali lopta je završila pored gola.

Iako oslabljeni, Hrvati su samo nekoliko minuta kasnije uspeli da odgovore maestralnim pokušajem Ivana Rakitića, koji je pokušao da lobuje De heu, ali je taj njegov pokušaj zaustavila i prečka, pa onda i stativa! Ništa od izjednačenja, gol tehnologija je potvrdila da lopta nije prešla gol liniju.

Usledio je mirniji period igre, a onda, kada se očekivao kraj prvog poluvremena, Hrvati stižu do izjednačenja - 1:1.

Ogroman posao odradio je Ivan Perišić sa levoj strani, gde se najpre lepim driblinzima oslobodio svog čuvara, a onda uputio odličan centaršut za Nikolu Kalinića, koji ispred Ramosa šalje loptu u bliži ugao - 1:1!

Mogli su Hrvati do preokreta početkom drugog poluvremena, kada je Tin Jedvaj bio u prilici, ali je njegov pokušaj izblokiran.

Na drugoj strani, Serhio Ramos je imao sjajnu priliku posle prekida u 68. minutu, kada je lopta posle njegovog udarca glavom završila tik pored stative Subašićevog gola.

Dve sporne situacije u tim trenucima, najpre nedosuđen penal za Hrvatsku, a onda jedanaesterac na drugoj strani posle diskutabilnog prekršaja na Davidu Silvi.

Serhio Ramos je preuzeo odgovornost, izveo je penal, ali Subašić brani njegov udarac, ostaje 1:1!

I onda, kada su se već smirile strasti, u 87. minutu meča ''sevnula'' je sjajna kontra reprezentacije Hrvatske, koju je na najbolji način realizovao nezadrživi Ivan Perišić, koji je posle asistencije na ovom meču, upisao i pogodak, odlučujući za pobedu od 2:1 i prvo mesto u Grupi D, koje ih vodi u lakši deo žreba u ''nokaut'' fazi takmičenja.

Potpuno zasluženo u odnosu na ono što smo videli od početka šampiionata.

Ramosov neiskorišćeni penal, kao i pobedonosni gol Ivana Perišića, možete da vidite OVDE.

Češka - Turska 0:2

turska ceska

Iako su posle dva poraza u prva dva kola, mnogi unapred otpisali Turke, oni su večeras ušli veoma motivisano u utakmicu, pokušavajući da ako ništa drugo, makar donekle poprave očajan utisak.

I već posle deset minuta igre, Burak Jilmaz je uspeo da savlada Petera Čeha!

Bila je to munjevita akcija Mora po desnoj strani, na kraju je usledio odličan centaršut za Jilmaza koji sa nekiih pet metara šalje loptu u mrežu - 0:1.

Prvu pravu priliku za Čehe videli smo sedam minuta kasnije, kada je Sivok pogodio stativu gola golmana Babačana. Ostaje 0:1.

Već u 24. minutu nova prilika za Čehe, kada su lepo kombinovali na desnoj strani terena, ali Kaderabek na kraju šutira gotovo iz mrtvog ugla pravo u golmana reprezentacije Turske.

Isti igrač je imao još jednu odličnu šansu za izjednačenje, kada je za trenutak zakasnio da sa metar od gola sprovede loptu u mrežu, posle jednog centaršuta sa leve strane.

Početak drugog poluvremena obeležila je povreda Gokana Goluna, kome je pukla arkada posle jednog udarca koji je dobio u gužvi pred svojim golom.

Par minuta kasnije, početnička greška golmana Babačana, ali Česi ni ovaj poklon ne koriste!

I naravno, usledila je kazna za ove neiskorišćene prilike. Igrao se 65. minut, kada se posle slobodnog udarca za Tursku, Tufan najbolje snašao u gužvi pred golom Čeha i snažnim udarcem pod prečku poslao loptu u mrežu, iskosa sa desne strane za 0:2!

Konačna tabela Grupe D: Hrvatska 7, Španija 6, Turska 3, Češka 1 bod.