Hrvati ''guraju'' Hamburg ka Cvajti!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 19. april 2014.

• 20:20

U duelu koji je imao veliki rezultatski značaj za obe ekipe, Volfsburg je kao gost savladao Hamburg na severu Nemačke rezultatom 3:1.

Hamburg je igrao ovu utakmicu pod imperativom pobede, pošto im gori pod nogama, imali su samo 27 osvojenih bodova, bod manje od Štutgarta koji nije u zoni ispadanja.

Sa druge strane, Volfsburg ima velike šanse da se sledeće sezone nađe u nekom evropskom takmičenju, s obzirom da su pre ovog kola bili na petom mestu.

Gosti su poveli već u drugom minutu, sjajnu asistenciju Gustava iskoristio je hrvatski internacionalac, Perišić, i rutinski matirao istrčalog golmana Hamburga, Adlera.

Do kraja prvog poluvremena videli smo još jedan pogodak, ponovo u mreži domaćih. Još jedan Hrvat u dresu Volfsburga, Ivica Olić, povukao je loptu po levoj strani, ubacio je u sredinu ka Kevinu De Brujnu koji je savladao ponovo nemoćnog Adlera. Igrao se 42. minut, a već je na licima domaćih navijača mogla da se vidi zabrinutost.

Ni početak drugog poluvremena nije ništa dobro obećavao Hamburgu. Nakon jednog kornera Naldo je skočio u šesnaestercu domaćina, uputio loptu ka golu, a na pravom mestu se našao Ivica Olić koji je prosledio loptu u mrežu svog bivšeg kluba. Igrao se 49. minut, a već tada je bilo 0:3.

Sve što su domaći uspeli da urade do kraja meča jeste da smanje rezultat na 1:3, a strelac tog utešnog gola za domaćine bio je Iličević.

Odlično je tekla akcija Hamburga, nakon nekoliko odličnih pasova Iličević i Teče su razmenili dupli pas, Iličević je predriblao jednog fudbalera gostiju i nakon toga rutinski savladao golmana.

Beležimo i ulazak našeg Slobodana Medojevića na nekoliko minuta do kraja meča.