Hrvati demolirali Južnu Koreju

• Autor: Filip Mitrović

• 06. februar 2013.

• 17:55

Naredni protivnik Srbije u kvalifikacijama za SP 2014. godine u Brazilu, demonstrirao silu protiv ni malo naivne Južne Koreje, isprašivši je sa 4:0.

Na stadionu Fulama, „Krejven Kotidžu“ u Londonu, reprezentacija Hrvatske razbila Južnu Koreju rezultatom 4:0!

Vatreni“ su stigli do vođstva u 32. minutu preko Marija Mandžukića, posle asistencije Ivana Rakitića.

Osam minuta kasnije prednost je duplirao Dario Srna, a Rakitić zabeležio još jednu asistenciju.

Ovim rezultatom otišlo se na odmor.

Hrvati su krenuli agresivno i u drugom poluvremenu i stigli do trećeg gola u 57. minutu. Strelac je rezervista Nikica Jelavić, posle dodavanja Luke Modrića.

Konačan rezultat postavio je još jedan igrač koji je ušao sa klupe, Mladen Petrić, posle kombinacije sa Jelavićem.