Hrabra Atalanta se isprsila pred Juventusom!

• Autor: Vladimir Stojanović

• 28. april 2017.

• 22:38

Odlično drugo poluvreme, "Dea" pokazala da sjajne partije nisu slučajnost, imali i dosta sreće, na kraju remi!

Atalanta i Juventus su otvorili kolo Serije A, dan ranije, jasno da bi šampion imao više odmora pred polufinale protiv Monaka.

Oni kao da su bili u mislima u kneževini u prvom poluvremenu. Bergamaski su bili bolji tim, imao je Frojler najbolju šansu, a Papu Gomez je u nekoliko navrata bežao odbrani gostiju.

Najbolja prilika za Juventus šansa Kuadrada, šutirao je u suprotan ugao i promašio.

A onda u finišu prvog dela, eksplozija oduševljenja u Bergamu, "Dea" je povela. Centaršut Gomeza na drugu stativu, tamo je Konti, navijač Juventusa, i meta ovog kluba, smestio je loptu i Bufona u mrežu, 1:0 za Atalantu, oprezni Juve je kažnjen.

A onda u nastavku, potpuno druga slika. Juventus je krenuo veoma agresivno, i već nakon pet minuta izjednačio. Njihov igrač na pozajmici u Atalanti, Spinazola je glavom zatresao sopstvenu mrežu 1:1.

Onda je usledio uragan, ređale su se šanse pred golom Petrita Beriše, odbranio je zicer Iguainu, imao je šansu i Dibala, pa zatim Kedira, albanski golman zaista sjajan.

Penal za Juventus, sudija Guida ga je svirao zbog igranja rukom Toloia, a onda promenio odluku jer je Mandžukić na drugoj stativi bio u ofsajdu. Burni protesti gostiju, čini se da su bili u pravu, da su oštećeni, ali na kraju nisu dobili šansu sa bele tačke.

Bufon

Nastavio je Juve da navaljuje, pokušavali su Iguain, Pjanić je izveo jedan slobodan udarac, za malo bio neprecizan.

A onda, majstorija Bosanca, kao rukom je poslužio Alveša, Brazilac sam na drugoj stativi, samo se poklonio i tu Beriša više nije mogao ništa.

Potpuni preokret, čim je Juve podigao ritam igre, Bergamaski nisu mogli da pariraju.

Ali, nije to bio kraj, u samom finišu hrabra Atalanta je nagrađena za borbenost, mada su imali mnogo problema u nastavku, posle neodlučnosti Pjanića i loše intervencije odbrane, Frojler je poravnao na 2:2.

Do kraja nije bilo dovoljno vremena, na kraju će Juve biti nezadovoljan, na +9 su u odnosu na Romu koju čeka "Derbi dela Kapitale", do kraja je četiri kola, teško je verovati da će uspeti da se vrati u borbu za titulu, ali matematička nada postoji.