Hosonov prvencem u dresu CSKA doneo "Armejcima" trofej u Super kupu

petak 27.07.2018.
23:25

Fudbaleri moskovskog CSKA osvojili su sedmi trofej u Super kupu Rusije, pošto su večeras savladali aktuelnog šampiona golom Hetaga Hosonova.

Epa/Maxim Shipenkov

Protivnik aktuelnog šampiona Rusije u borbi za trofej Super kupa trebalo je da bude Tosno, ali je klub za koji su u prethodnoj sezoni nastupali i srpski internacionalci ugašen zbog finansijskih problema.

Tako je Lokomotivi na megdan izašao moskovski CSKA koji je na kraju i uspeo da osvoji sedmi trofej u ruskom Super kupu.

"Armejci" su slavili rezultatom 1:0 (0:0), a gol vredan trofeja postigao je mlađani Hetag Hosonov.

Jedini gol na utakmici pao je u produžetku, pošto nakon 90 minuta igre nije bilo pogodaka. Hosonov se odlično snašao u kaznenom prostoru u 106. minutu i poslao loptu u nebranjeni deo mreže, postigavši tako prvenac u dresu CSKA kojim je svojoj ekipi doneo sedmi trofej u Super kupu.

Lokomotiva je utakmicu završila sa igračem manje, pošto je nervozni Solomon Kvirkvelija udario protivničkog igrača bez lopte.

Meć je odigran na stadionu "Nižnji Novgorod" u prisustvu 43.319 gledalaca.