Holandija - Pogađali Gudelj, Vejinović, Dauda!

• 29. novembar 2014.

• 23:49

Sjajno subotnje veče u Holandiji za srpske internacionalce, ali i za doskorašnjeg napadača Crvene zvezde Abiolu Daudu.

U Holandiji je ovog vikenda na programu 14. kolo Eredivizije, a našu najveću pažnu privukli su dueli Kambur - AZ Alkmar (0-2) i Vitese - Go Ahed Igls (2-2). Pobedu AZ Alkmaru je svojim golovima doneo reprezentativac Srbije Nemanja Gudelj.

On je rivala ''našeo'' u 39. minutu iz jedanaesterca, da bi konačnih 0:2 postigao šutem pod prečku, posle jedne gužve u kaznenom prostoru Kambura, u čijim je redovima nastupio i Dejan Meleg, koji je proveo 60 minuta na terenu.

Vitese nije uspeo da osvojio sva tri boda na svom terenu protiv Go Ahed Iglsa, iako je imao dva gola prednosti zahvaljujući pogocima Marka Vejinovića iz slobodnog udarca u 41. i Abiole Daude u 50. minutu meča.

U finišu su posustali, što su gosti iskoristili i stigli do izjednačenja na 2:2.

U prilozima najpre pogledajte golove Vejinovića i Daude...

... a onda i oba pogotka sve boljeg Nemanje Gudelja. Dodajmo još i da Vejinović ima ukupno 7 postignutih golova ove sezone, a Gudelj i Dauda po 6.