subota 27.10.2018.
20:25

Gosto odolevali tokom prvog poluvremena, u nastavku kanonada golova.

EPA-EFE/RONALD WITTEK

U poslednjoj večerašnjoj utakmici devetog kola Bundeslige, Hofenhajm je na svom terenu savladao ekipu Štutgarta rezultatom 4:0.

Ključni detalj za ovakav epilog dogodio se već u osmom minutu meča, kada je Insua dobio direktan crveni karton, pa su do kraja gosti iz Štutgarta ostali sa igračem manje na terenu.

Domaći tokom prvog poluvremena nisu uspeli da brojčanu prednost i iskoriste, ali u drugom su ''do vrha'' napunili mrežu golmana Cilera.

Bravu Štutgarta otključao je Brenet u 48. minutu meča, a samo tri minuta kasnije, Želinton je na asistenciju Breneta duplirao prednost Hofenhajma - 2:0.

Tačku na ovaj meč stavio je Belfodil sa dva svoja pogotka, najpre u 57, a onda i u 60. minutu za konačnih 4:0.

Hofenhajmu je ovo četvrta pobeda od početka sezone u Bundesligi, nalazi se na osmom mestu sa 13 bodova, a Štutgart je ostao na dnu tabele sa samo pet osvojenih bodova.

Rezultate odtalih današnjuh mečeva možete da vidite OVDE.