ponedeljak 02.11.2020.
22:28

Poslednji trijumf u nemačkom šampionatu klub iz Zinshajma zabeležio je još pre više od mesec dana

EPA-EFE/Matthias Hangst / POOL CONDITIONS - ATTENTION

Fudbaleri Hofenhajma već više od mesec dana ne znaju za pobedu u Bundesligi, a loš niz nastavili su porazom kod kuće od Union Berlina 3:1.

U poslednjem meču 6. kola Bundeslige tim iz Zinshajma stigao je do četvrtog uzastopnog meča u kojem nije osetio slast pobede.

Bio je ovo treći poraz za protivnika Crvene zvezde u Ligi Evropi, a na pobedu čekaju od 27. septembra i velikog trijumfa nad Bajernom.

Strelac prvog gola na meču bio je Maks Kruze kada je u 59. minutu sa penala doneo vođstvo timu iz Berlina.

Samo minut ranije napadač domaćih Robert Skov zaradio je crveni karton.

Ipak, sudeći prema početku meča delovalo je da će domaći upisati laka tri boda.

U prvoj trećini uvodnih 45 minuta prednjačio je Munas Dabur, koji je u 16. minutu pogodio stativu, a dvadesetak minuta kasnije njegov udarac iz voleja prošao je tik pored gola.

Daburu se konačno posrećilo u 80. minutu kada je sjajno snašao i vrlo lepim udarcem izjednačio rezultat.

Delovalo je da će Hofenhajm stići makar do boda, ali je samo pet minuta kasnije Kruze ponovo kaznio nesmotrenost odbrane domaćih.

Najpre je prihvatio sjajnu loptu, a zatim uposlio saigrača Joela Pohejpala koji je uz dosta sreće postigao gol, da bi u četvrtom minutu nadoknade uposlio i Tojherta koji je pogodio za konačnih 3:1.

Hofenhajm je ovim porazom ostao na sedam bodova, dok je Union Berlin nakon pobede stigao do pete uzastopne utakmice na kojoj nije izgubio.