Hoće li BATE biti oslabljen protiv Partizana?

• 11. avgust 2015.

• 20:51

Ne samo da su izgubili derbi protiv Dinama iz Minska, u BATE Borisovu imaju i još jedan razlog za brigu pred dvomeč sa Partizanom u borbi za plasman u Ligu šampiona.

Podsetimo, Rašovićev Dinamo Minsk je juče kao gost savladao BATE Borisov sa 1-0 i tako aktuelnom šampionu Belorusije naneo prvi poraz u sezoni, baš pred ključne dvoboje u Evropi, protiv beogradskog Partizana.

Međutim, ono što još može da brine trenera BATE Borisova Aleksandra Jermakoviča jeste i povreda na koju se u finišu prvog poluvremena meča protiv Dinama požalio Nemanja Nikolić, ''desetka'' ove ekipe i nekadašnji fudbaler Crvene zvezde, OFK-a i Spartaka.

On je u 45. minutu morao da napusti igru, pa je beloruske novinare od trenera Jermakoviča interesovalo o kakvoj se povredi radi.

''Ne mogu ništa definitivno da kažem, a prema preliminarnim dijagnozama, u pitanju je ruptura drugog stepena ligamenata zgloba'',
istakao je Jermakovič.

A kada je utakmica protiv Dinama u pitanju, Jermakovič je posebno bio nezadovioljan igrom u prvom poluvremenu.

''Mislim da smo u prvom delu utakmice igrali veoma sporo. Dinamo se branio čvrsto, kompaktno, a Adamović je mogao i još više da nas kazni. Imali smo zatim i četiri slobodna udarca sa 18-20 metara, ali nismo ih iskoristili. Sve u svemu, loša igra, loš rezultat, ali moramo da idemo napred, da radimo na otklanjanju slabosti'', izjavio je Jermakovič.