sreda 07.03.2018.
18:59

Prvoplasirana ekipa Dinama iz Zagreba danas je doživela debakl u gostima.

Epa/Antonio Bat

Rijeka je danas u okviru 24. kola HNL-a uspela da slavi protiv najvećeg favorita za osvajanje titule i trenutno prvoplasirane ekipe na tabeli, ekipe Dinama, a na kraju je bilo 4:1.

Rijeka je bila nešto ofanzivnija na startu meča, ali je Dinamo stigao do prednosti.

Gavranović je bio strelac protiv svog bivšeg kluba, nakon centaršuta Olma sa desne strane je na sjajan način postigao gol za 0:1. Nakon toga napad Rijeke i odmah izjednačenje.

Livaković, golman Dinama, napravio je veliku glupost, loše je izveo gol-aut, a Heber je sve to iskoristio i postigao gol za 1:1, igrao se 19. minut.

Kada je u 26. minutu Lešković dobio drugi žuti karton, bilo je jasno da ćemo do kraja utakmice gledati potpunu ofanzivu Rijeke.

Samo četiri minuta u drugom poluvremenu je bilo potrebno fudbalerima Rijeke da postignu drugi gol na meču, Pavičić je uputio sjajan šut i savladao golmana Livakovića, a 11 minuta kasnije potpuni potop Dinama.

Benković je poklonio loptu Heberu, fudbaler Rijeke je ponovo iskoristio veliku grešku odbrane gostiju i tako dokusurio prvoplasiranu ekipu na tabeli.

Konačan rezultat od 4:1 postavio je Puljić nakon slobodnog udarca u 85. minutu.

Valeri Božinov, nekadašnji fudbaler Partizana a sada član Rijeke, danas je gledao meč sa klupe za rezerve.