Hihon ubedljiv protiv Osasune, Katai sa klupe gledao remi sa Las Palmasom

nedelja 04.12.2016.
20:21

U okviru 14. kola španske La Lige Deportivo Alaveš je ugostio Las Palmas, dok je Osasuna gostovala u Hihonu.

deportivoalaves.com

Ekipa za koju nastupaju naši Aleksandar Katai i Nenad Krstičić remizirala je na svom stadionu u Vitoriji sa ekipom sa Kanarskih ostrva, na kraju je bilo 1:1 (1:0)

Poveli su domaći u 4. minutu preko Aleksisa, delovalo je da Alaveš može do vrednih bodova na svom stadionu. Posed su pretpustili protivnicima, ali su češće pretili, no na odmor se otišlo sa minimalnom prednošću za domaćina.

U nastavku je Las Palmas zaigrao bolje, a to su krunisali u 57. minutu. Hrvatski internacionalac Marko Livaja je dobro odreagovao nakon centaršuta Lopesa i savladao golmana domaće ekipe.

Do kraja nije bilo golova, bivši fudbaler Crvene zvezde Katai je ceo meč presedeo na klupi, dok Krstičić nije bio ni u protokolu.

Nakon ovog remija Alaveš je 13. na tabeli sa 17 bodova, Las Palamas je 10. sa tri boda više.

Hihon je dočekao Osasunu, na kraju su slavili sa 3:1 (1:0) i pobegli iz opasne zone, dok su dodatno produbili agoniju ekipe iz Pamplone, koja je ostala zakucana na dnu tabele.

Poveli su domaći u 43. minutu preko Karlosa Karmone, asistent je bio Venecuelanac Amorebijeta.

To je bio jedini gol u prvih 45 minuta, a domaći su prednost udvostručili nakon 11. minuta igre u nastavku preko Pereire.

Pitanje pobednika je rešio Karmona svojim drugim golom u 78. minutu.

Gosti su ipak uspeli da postignu počasni pogodak u 86. minutu preko Migela Flanja. Moglo je da bude i neizvesnije, da je u drugom minutu sudijske nadoknade Berenger bio precizniji, ali je lopta nakon njegovog udarca pogodila prečku.