četvrtak 21.09.2017.
22:58

U okviru petog kola španske Primere, Selta je na svom stadionu dočekala povratnika u najviši rang.

celtavigo.net

Utakmica na "Balaidosu" okončana je bez pobednika, konačan rezulta susreta između Selte i Hetafea bio je 1:1 (1:0).

U 12. minutu je Brais Mendez bio u dobroj prilici, našao se u izglednoj poziciji u kaznenom prostoru rivala, ali je odbrana uspela da izblokira njegov udarac.

Ipak, nekih 13 minuta kasnije, domaćin dolazi do gola. Maljo je glavom sa desne strane poslao loptu ka Maksimilijanu Gomezu, ovaj je bio sam pred golom gostiju, pa je lako savladao golmana Hetafea za 1:0.

U drugom poluvremenu, Hetafe je dodao gas, a u 62. minutu je Dijediu imao dobru priliku, ali je Serhio Alvarez maestralnom intervencijom sačuvao svoju mrežu.

Do izjednačenja gosti dolaze u 86. minutu, Gerero je poslao dobru loptu u kazneni prostor domaćina, ona je otišla na drugu stativu, gde se našao Rodrigez, koji je uspeo da matira Alvareza za 1:1.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Hetafe je 14. sa pet bodova, dok je Selta tik iznad zone ispadanja sa bodom manje.