• Autor: Nikola Miloradović

• 29. oktobar 2016.

• 18:05

Fudbaleri Real Madrida gostovali su u Vitoriji u okviru desetog kola Primere.

Deportivo Alaveš je ugostio "kraljveski" klub i propisno ih namučio, sve do poslednjih desetak minuta.

Ekipa koja je "skalpirala" Barselonu, odigrala je dobar meč, ali je Real zahvaljujuči golovima Kristijana Ronalda i Alvara Morate uspeo ubedljivo da slavi.

Na kraju je bilo 1:4 za goste iz prestonice, ono što je za aktuelnog prvaka Evrope još važnije Kristijano Ronaldo je postigao het trik!

Poveli su domaći već u sedmom minutu susreta preko bivšeg napadača Levantea Brazilca Dejversona.

Alaveš je još jednom iznenadio favorita, ali se Real vratio deset minuta kasnije. Bejl je izveo slobodan udarac sa nekih 20ak metera od gola domaćih, lopta je pogodila jednog od fudbaler Alaveša u ruku, arbitar je dosudio najstrožu kaznu. Sa kreča je bio precizan Kristijano Ronaldo.

Real do preokreta dolazi u 33. minutu, ponovo je strelac Ronaldo, ovoga puta na maestralan način. Njegov udarac izvan kaznenog prostora je bio neuhvatljiv za golmana domaće ekipe.

Igrao se 79. minut, kada je Ronaldo mogao da stavi tačku na ceo susret. Sviran je jedanaesterac za goste nakon faula Krstičića, Portugalac je bio neprecizan sa bele tačke.

Sve sumnje u krajnji ishod je otklonio Alvaro Morata nekih pet minuta kasnije, a konačan rezultat postavio je Ronaldo, koji je tako upisao het-trik.

Srpski internacionalci Aleksandar Katai i Nenad Krstičić su odigrali poslednjih pola sata utakmice.