Het trik Mesija, Barselona je novi prvak Španije!

22:36

Fudbaleri Barselone trijumfom u 35. kolu i matematički su obezbedili prvu poziciju na tabeli španske Primere na kraju sezone.

EPA-EFE/Lavandeira jr

Novi prvak Španije je ekipa Barselone, to je od danas i zvanično.

Katalonski sastav će podići trofej namenjem prvaku Španije za sezonu 2017/18, a titulu su overili pobedom u Korunji nad ekipom Deportiva, rezultatom 2:4 (1:2).

Poveli su gosti iz Katalonije već u sedmom minutu susreta, Mesi je povukao akciju, proigrao je Dembelea, koji je uočio Filipea Kutinja i proigrao ga, a Brazilac je efektnim udarce sa ivice kaznenog prostora matirao golmana domaćeg sastava za 1:0.

Nekih 10ak minuta kasnije, Deportivo poravnava rezultat, strelac je bio Lukas Perez, ali je gol bivšeg igrača Arsenala poništen zbog navodne ofsajd pozicije.

Na narednu šansu se čekalo do 30. minuta, Mesi je imao priliku da zatrese mrežu rivala iz slobodnog udarca, lopta je išla u desne rašlje, ali je golman Deportiva uspeo da sačuva mrežu i loptu pošalje u korner.

Minut kasnije preti ponovo Kutinjo, ali ovoga puta udarac Brazilca ide pored gola domaće ekipe.

A onda, u 38. minutu, prelepa lopta Luisa Suareza ka Lionelu Mesiju, a ovaj sa samo par metara lako matira Rubena za 2:0.

Ipak, samo dva minuta kasnije, Lukas Perez prihvata loptu u kaznenom prostoru Barse i matira nemoćnog Ter Štegena za 2:1.

To je bilo sve od prvog dela igre, da bi nakon pet, šest minuta igre u nastavku Ruben zaustavio još jedan pokušaj Lionela Mesija.

Tekao je 64. minut utakmice, kada je Emre Čolak šokirao goste i postigao gol za 2:2 i veliku radost na "Rijazoru". Deportivo je poravnao, ali im je bila potrebna pobeda da zadrže nade za opstanak.

Nastavili su sa dobrom igrom domaći fudbaleri, Šar je imao dobru priliku nakon kornera, ali je Ter Štegen osujetio njegov udarac glavom.

U 81. minutu je Luis Suarez izbio sam pred gol Deportiva, ali je Ruben uspeo da odbrani njegov udarac i sačuva mrežu.

A onda, za samo par minuta, sve je bilo gotovo.

Nakon sjajne akcije u 82. minutu, Mesi postiže gol za 3:2, na asistenciju Suareza, a samo tri minuta kasnije, isti akteri i isti ishod, Barsa je imala 4:2, Mesi je upisao het trik.

To je bio i konačan rezultat ovog susreta, Barsa je pobegla Atletiku na 11 bodova, pa kako Madriđani do kraja sezone mogu maksimalno da osvoje devet bodova, titula ide na "Kamp Nou". To je 25. put da se Barselona popela na krov Španije, sedmi u poslednjih 10 sezona.

Deportivo 18. na tabeli Primere, ostali su na 28 bodova, 12 manje od Levantea, Leganesa i Espanjola, pa su na tri kola do kraja i zvanično ispali iz Primere i naredne sezone ćemo ih gledati u Segundi.