nedelja 20.08.2017.
23:15

Porto i Braga upisali trijumfe u trećem kolu portugalske Primeire.

Beta/AP Photo/Paulo Duarte

Porto je slavio na "Dragau" protiv Moreirenšea sa 3:0 (2:0), a apsolutni junak utakmice bio je povratnik Vinsent Abubakar.

Reprezentativac Kameruna postigao je sve golove na susretu i tako na najbolji način obeležio povratak u redove "Zmajeva" sa pozajmice u Bešiktašu.

Najpre je mrežu gostiju pogodio u 18. minutu, pa potom i tri minuta kasnije, a na treći pogodak čekao je do 77. minuta.

Braga je slavila u gostima Avesu sa 0:2 (0:0).

Poveli su gosti u 57. minutu preko Danila, a konačan rezultat postavio je Esađio u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Srpski internacionalci Lazar Rosić i Nikola Stojiljković našli su se u startnoj postavi Brage, Rosić je čitav meč proveo na terenu, dok je Stojiljković izmenjen u 90. minutu, umesto njega ušao je strelac drugog pogotka Esađio.

U poslednjem susretu večerašnjeg programa, Maritimo je savladao Boavistu sa 1:0 (0:0).