Autor: Boban Filipović
nedelja 17.12.2017.
19:56

Veliko iznenađenje na zatvaranju 17. kola Bundeslige.

Davi Selke je u petom minutu najavio iznenađenje postigavši vodeći gol protiv RB Lajpciga, ali je malo ko verovao da će do njega doći pošto su gosti iz Berlina dva minuta kasnije ostali sa desetoricom zbog crvenog kartona Torunarige.

Međutim, i sa igračem manje u polju Herta je nastavila da igra odlično protiv vicešmpiona Nemačke.

Posle pola sata igre Salomon Kalu je duplirao prednost i na veliko odmor se otišlo pri rezulatatu 0:2, a samo što je počelo drugo poluvreme Selke postiže drugi gol na meču za velikih 0:3.

U 68. minutu meča Orban je smanjio na 1:3 i doneo nadu domaćima, desetak minuta kasnije Žan-Kevin Augustin je imao veoma dobru priliku da donese neizvesnu završnicu, ali je Rune Jarštajn odličnom intervencijom to sprečio.

Finiš meča je obeležila opsada gola Herte, u nadokandi je Halštenberg smanjio na 2:3, ali bilo je kasno da se izbegne poraz.

RB Lajpcig na polusezoni ima 28 bodova, 11 manje od vodećeg Bajerna, a četiri više od Herte.