Heroj Švajni i asistent Katai - Paunov Čikago se vratio u trku za plej-of!

nedelja 11.08.2019.
10:33

Posle dve uzastopne pobede, situacija na tabeli više ne izgleda tako beznadežno za ekipu Čikago Fajra.

Epa/Kamil Krzaczynski

Ligaški deo takmičenja u američkoj MLS ligi polako ulazi u završnicu, a ekipa Čikaga, koju sa klupe vodi Veljko Paunović, upisala je noćas i drugu uzastopnu pobedu.

Ovoga puta na svom terenu protiv Montreal Impakta rezultatom 3:2, pa sada Čikago zaostaje samo tri boda za Montrealom, koji trenutno zauzima poslednje mesto koje vodi u plej-of.

Domaći su poveli već u osmom minutu, golom Mekartija, na asistenciju Švajnštajgera, a jedanaest minuta kasnije, Katai asistira Nemanji Nikoliću, koji duplira prednost Čikaga - 2:0.

Montreal uzvraća sa dva gola, najpre preko Taidera iz penala u 34. minutu, a onda u 76. minutu Bakari Sanja donosi izjednačenje gostima - 2:2.

Taj rezultat je ostao na snazi do 88. minuta, kada Mihajlović izvodi korner sa leve strane, a Bastijan Švajnštajger odlično reaguje u kaznenom prostoru i udarcem glavom donosi pobedu Čikagu - 3:2!