HEROJ LJAJA - Istorijski trijumf Torina!

• 08. april 2018.

• 14:28

Posle gotovo dve i po decenije, Torino konačno uspeo da na svom terenu savlada ekipu Intera. Čovek odluke reprezentativac Srbije.

U prvoj današnjoj utakmici 31. kola italijanske Serije A, Torino je pred svojim navijačima savladao ekipu Intera rezultatom 1:0.

Prvu pravu priliku na ovoj utakmici imao je napadač Intera Mauro Ikardi u 13. minutu meča, kada je jednu odbijenu loptu zahvatio sa ivice kaznenog prostora, ali je Sirigu odlično intervenisao.

Ali, gol smo tokom prvog poluvremena videli na drugoj strani. Danas veoma raspoloženi reprezentativac Srbije Adem Ljajić uspeo je u 36. minutu sa savlada Handanovića posle odličnog prodora De Silvestrija i centaršuta u peterac sa desne strane. Ljajić je bio na pravom mestu i nije mu bilo teško da tu loptu sprovede u mrežu - 1:0.

Gol Adema Ljajića možete da pogledate OVDE.

U samom finišu prvog poluvremena mreža gostiju se još jednom zatresla, kada je Ljajić ''promešao'' odbranu Intera, onda uposlio Falkea koji je prevario Handanovića, ali - iz ofsajd pozicije.

Ostalo je 1:0 za Torino, a domaći su i početkom drugog poluvremena imali odličnu priliku za drugi gol. Ovoga puta Ljajić je odlično izveo slobodan udarac sa leve strane, De Silvestri je još lepše šutirao, okrenut leđima golu, ali je Handanović tu loptu koja je išla pod prečku uspeo da izbije u korner.

Nismo dugo čekali na još jednu veliku priliku ekipa Torina, opet je Ljajić bio u glavnoj ulozi, istrčao je kontru po levoj strani, na kraju šutirao u surotni ugao, ali nije bio precizan. Lopta je završila pored gola, a Beloti je bio ljut što Ljajić nije pokušao njemu da asistira u petercu.

Usledio je period konkretnije igre gostiju koji su u par navrata bili blizu izjednačenja. Perišić je najpre izbio oči u oči sa Siriguom, ali je golman domaćih zaustavio taj udarac, dok je u 70. minutu stativa spasla domaće posle Perišićevog pokušaja iskosa sa leve strane.

Do kraja, inicijativa Intera, pritisak na polovini Torina, ali bez uspeha, ''Neroazuri'' su pretrpeli četvrti poraz ove sezone u Seriji A.

Posle ovog trijumfa Torino sada ima 45 bodova na 10. mestu, a Inter je ostao na četvrtoj poziciji sa 59 osvojenih bodova.