nedelja 15.09.2019.
17:02

Sjajan meč u Breši, Mihajlović može da bude ponosan, Tomović obeležio duel sa iznenađujućim ishodom u Ferari, moćni Kaljari.

EPA-EFE/GIORGIO BENVENUTI

Fudbaleri Bolonje su bez svog trenera Siniše Mihajlovića, koji je zbog drugog ciklusa terapije u borbi protiv leukemije u bolnici, gostovali u Breši.

Miha može da bude ponosan, od igrača je tražio "očaknički" pristup, tačnije da svaki minut igraju kao da im je poslednji.

Tako je i bilo, Bolonja se vratila iz velikog minusa i upisala pobedu na gostovanju rezultatom 3:4 (3:1).

Poveli su fudbaleri povratnika u najviši rang u 10. minutu, strelac je bio stariji brat Đanluiđija Donarume, Alfredo.

Samo devet minuta kasnije, Donaruma se ponovo upisuje u listu strelaca, Bolonja je imala dva gola zaostatka.

Uspeli su da se smanje deficit u 36. minutu, strelac je bio Bani, na asistenciju Sansonea.

Ipak, novi šok za goste samo šest minuta kasnije, Ćistana strelac, Breša je povela sa 3:1.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, ali Mihini puleni se nisu predavali.

Imali su i sreće, Danijele Desena je nakon samo tri minuta igre u nastavku zaradio drugi žuti karton zbog simuliranja, te je morao na tuširanje, Breša je ostala sa igračem manje.

Odmah to koriste gosti, igrao se 56. minut kada je iskusni Rodrigo Palasio smanjio na 3:2, da bi samo četiri minuta kasnije Andrea Poli poravnao rezultat!

Nastavili su da prete fudbaleri Bolonje, dobre prilike su propustili Santander i Palasio, da bi u 80. minut još jedan gol postigao sjajni Rikardo Orsolini, potpuni preokret na "Rigamontiju".

U 90. minutu šansa za Sansonea da stavi tačku na ovaj susret, ali je pogodio stativu.

Ipak, Bolonja je zadržala prednost, pokazali su sjajan karakter Mihini puleni, koji se trenutno nalaze na drugom mestu na tabeli sa sedam bodova iz prva tri kola!

U istom terminu odigrana su još dva susreta, Parma je dočekala Kaljari, gosti su pokazali da će ove sezone biti jako ozbiljni u Seriji A, slavili su sa 1:3 (0:2).

Poveli su u 23. minutu preko Ćepitelija, da bi 16 minuta kasnije isti fudbaler duplirao prednost ekipe sa Sardinije.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi nakon 15ak minuta igre u nastavku Parma stigla do pogotka, upisao se Barilja.

Ipak, u 77. minutu Kaljari vraća dva gola prednosti, strelac je bio "Ćolito" Simeone.

U finišu je sudija najpre dodelio penal Parmi, ali je nakon konsultovanja sa kolegama iz VAR odlučio da promeni odluku.

Kaljari dolazio četvrtog kola u šestom minutu nadoknade, strelac je bio Žoao Pedro, ali ga je sudija nakon novog konsultovanja sa kolegama iz VAR sobe poništio zbog faula.

Spal je iznenadio, kod kuće su savladali Lacio sa 2:1 (0:1).

Poveli su gosti sa bele tačke, penal je skrivio Nenad Tomović, u gol ga je pretvorio Ćiro Imobile.

Ipak, iskupio se Tomović u drugom delu, kada je za gol asistirao Petanji, Spal je poravnao rezultat.

Sergej je u igru ušao tek u 68. minutu, umesto Leive, ali je Lacio uspeo da izgubi meč, igrao se drugi minut nadoknade kada je Kurtić postigao gol za pobedu domaćeg sastava.