Hari Kejn je rekorder 'Sparsa'

Autor: Boban Filipović
subota 14.01.2017.
14:32

Nijedan fudblaer u istoriji Totenhema nije brže došao do kote od 60 postignutih golova u Premijer ligi od Harija Kejna.

BETA/AP Photo/Matt Dunham

Kejn je doveo 'Pevce' u vođstvo protiv Vest Broma na premijernoj utakmici 21. kola Premijer lige koja se igra na 'Vajt Hart Lejnu'.

Igrao se 12. minutu meča kada je centarfor Sparsa rutinski zatresao mrežu gostiju iz Birmingema na asistenciju Kristijana Eriksena.

To je Kejnu bio 60. gol u Premiejr ligi i za taj podvig mu je trebalo da odigra 99 utakmica.

Nijedan igrač u istoriji kluba iz severnog Londona nije brže od njega to nije uspeo.

Totenhem na poluvremenu vodi protiv 'Vrećica' sa 2:0, ali ekipa Maurisija Poketina toliko dominira da je vrlo lako mogla da spakuje pet-šest golova u prvih 45 minuta.