subota 07.04.2018.
20:37

Sada su na pet bodova daleko od mesta koje vodi u baraž. Mogu li ponovo da se domognu opstanka?

Beta/AP Photo/Michael Probst

Jedina ekipa koja u istoriji najjačeg ranga takmičenja u Nemačkoj nije ispala u niži rang jeste Hamburg. Poslednjih par godina su bili na pragu ispadanja, uvek su uspevali nekako da se domognu opstanka, a sada su prilično daleko.

Ipak, poslednji voz nije otišao, poslednja nada nije umrla.

Danas su uspeli da slave protiv Šalkea u veoma uzbudljivoj završnici, bilo je na kraju 3:2.

Šalke koji je trenutno drugi na tabeli i koji je ređao pobedu za pobedom do ovog kola, poveo je preko Nalda u 9. minutu, ali je srpski reprezentativac Filip Kostić dokazao da polako ulazi u dobru formu kada je to najpotrebnije, postigao je gol u 17. minutu glavom sa nekoliko metara od gola.

Holtbi je doneo prednost Hamburgu u 52. minutu, ali je Burgšteler uspeo da postigne novi gol i da izjednači rezultat.

Nerešeno nikako nije odgovaralo Hamburgu, morali su na sve ili ništa, a u 84. minutu su stigli do pobede, Aron Hant je bio strelac.

Matija Nastasić je odigrao 75 minuta, na drugoj strani Filip Kostić isto toliko.