Hal ponizio Liverpul, "crveni" daleko od prvog mesta!

• Autor: Vladimir Nestorović

• 01. decembar 2013.

• 16:58

Loša partija Liverpula na gostovanju ekipi Hala, publika na "KC Stadionu" bila je prezadovoljna, domaći po prvi put u istoriji slavili protiv "crvenih", i to rezultatom 3:1.

Hal ovu utakmicu dočekuje u ne baš sjajnoj formi, pošto je poražen na četiri od poslednjih pet mečeva u Premijer ligi.

U prvih 45 minuta nismo mogli da vidimo mnogo dobrih šansi, ali su postignuta dva pogotka.

Vođstvo domaćim igračima doneo je Livermor, a igrao se 20. minut. Viktor Mozes je izgubio loptu koja kasnije dolazi do Livermora, on šutira, a lopta se od Škrtela odbija, vara Minjolea i ulazi u mrežu, odličan početak meča Hal Sitija.

Iako nije najbolje igrao u ovom periodu, Liverpul dolazi do gola. Džerard je izjednačio u 27. minutu iz slobodnog udarca, a treba istaći da je golman Mekgregor bio loše postavljen, uprkos sjajnom šutu kapitena gostiju. Sa ovim rezultatom se otišlo na odmor, uprkos nekoliko solidnih pokušaja Toma Hadlstona sa distance.

Na startu drugih 45 minuta igralo se nešto opreznije, sve do ulaska Filipa Kutinja, koji je zamenio lošeg Rahima Sterlinga, a nakon ove izmene Liverpul kreće da igra nešto konkretnije.

Mekgregor se iskupio za grešku kod gola Liverpula sjajnom intervencijom u 70. minutu, kada je uspeo da odbrani veoma dobru priliku nakon akcije Kutinja i Viktora Mozesa, a već u sledećem napadu Hal Siti dolazi do prednosti od 2:1, strelac je Dejvid Mejler, koji je nakon jednog odbitka natrčao na loptu i poslao je u levi ugao golmana Minjolea.

Sjajnu priliku nešto kasnije imao je Luis Suarez iz slobodnog udarca, ali nije pogodio okvir gola, iako je golman domaćih već bio savladan.

Veliku priliku da stavi tačku na ovaj meč propustio je Sagbo, napadač domaćih, čij je udarac odbranio Minjole, ali je u nastavku akcije Sagbo ipak uspeo loptu da dostavi do Toma Hadlstona, koji je uz puno sreće uspeo da loptu pošalje u mrežu, a ponovo je tragičar bio Martin Škrtel, koji je opet zakačio loptu i postigao autogol.

Do kraja utakmice Hal je imao još jednu priliku iz kontranapada, a po ulasku Danija Grejema, ali ipak nisu uspeli da povise prednost.

Hal Siti po prvi put je slavio protiv Liverpula u svojoj istoriji, a posle ove utakmice ekipa sa Mersisajda je daleko od vrha tabele, pošto im je nakon jučerašnje pobede nad Kardifom Arsenal pobegao na sedam bodova prednosti. Liverpul je sada na trećoj poziciji sa 24 boda, dok je Hal deseti sa 17, i dosta je daleko od zone ispadanja.