četvrtak 17.08.2017.
23:06

'Karamele' su jendom nogom zakoračile u grupnu fazu Lige Evrope, iako nisu baš blistale na svom bunjištu protiv splitskog Hajduka.

EPA/PETER POWELL

Puleni Ronalda Kumana su opravdali ulogu favorita i prilično rutinski savladali splitski Hajduk rezultatom 2:0.

Everton je pokazao klasu, dobio je utakmicu u kojoj u globalu nije bio bolji od rivala, ali je presudio individualni kvalitet domaćih fudbalera.

Pitanje pobednika rešeno je već u prvog poluvremenu, kada su pala oba gola.

Everton je poveo posle pola sata igre, Lejton Bejns je probio po levom boku, centrirao, a novajlija Majkl Kin glavom zatresao mrežu. Minimalno vođstvo domaćina bilo je na snazi do minut pred odlazak na odmor, kada je Idrisu Geja sa golom spojio Vejn Runi.

U nastavku nije bilo promene rezultata, ali Hajduk ima za čim da žali. Džordan Pikford je odbranio svih šest udaraca koji su išli u okvir njegovog gola, na drugoj strani Everton je dao dva gola iz tri šuta. 'Bile' večeras nije pogledala sreća kao njihove ljute rivale nešto ranije u Zagrebu.

Revanš je na 'Poljudu' za sedam dana, a valja dodati i da je 'Torcida' divljala na 'Gudiosnu' i da je bilo upada na teren, pa će Hajduk sigurno dobiti po ušima i po džepu od UEFA.

Poslednji duel prve runde plej-ofa za Ligu Evrope odigran je u Porugaliji, gde su Martimo i Dinamo Kijev remizirali bez golova.