15:24

Fudbaleri Mančester sitija uspeli su da slave i drugi put u samo par dana protiv ekipe iz Severnog Londona.

EPA-EFE/NIGEL RODDIS

Savladao je Siti ekipu Totenhema na svom stadionu u sredu, u okviru četvrtfinala Lige šampiona.

Bilo je to ipak Pirova pobeda (4:3), kako su Sparsi zbog golova u gostima overili plasman u polufinale.

Sada su se nakon samo par dana sastali u 35. kolu Premijer lige, "Građani" su ponovo slavili, ovoga puta je "vatromet" izostao, bilo je 1:0 (1:0) za aktuelne šampione.

Poveli su već u petom minutu, strelac je bio mladi Fil Foden.

Talentovani Englez se u postavi našao umesto Davida Silve, zahvalio se Gvardioli na poverenju nakon samo par minuta igre, Bernardo Silva je progira Aguera, ovaj je izbegao ofsajd, glavom je lukavo poslao loptu ka Fodenu, kojem nije bilo teško da sa par metara donese prednost "Građanima".

Imao je Eriksen 10ak minuta kasnije solidnu priliku da poravna rezultat i najavi sličan scenario kao pre par dana na istom stadionu, ali je Ederson sjajno intervenisao.

Okušao je Foden svoj šut u 23. minutu, ali je Gazaniga sačuvao mrežu, da bi Bernardo Silva propustio lepu priliku 10 minuta kasnije, kada je ostao sam na ivici kaznenog prostora rivala, ali je tukao pored desne stative.

Ponovo je Portugalac bio u dobroj prilici dva minuta kasnije, ali je Gazaniga intervenisao.

U finišu prvog dela veliki peh za Gvardiolu, na povredu se požalio De Brujne, morao je van igre, zamenio ga je Fernandinjo.

Otišlo se sa 1:0 na odmor, da bi na samom startu odbrana Sparsa izblokirala pokušaj Aguera, odbitak je pokupio Foden, koji iz dobre pozicije šalje loptu desno od gola rivala.

Nešto mirnije u nastavku, Sane je po ulasku u igru imao solidan pokušaj sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta otišla tik pored gola.

Do kraja je bilo puno prekida igre, igralo se požrtvovano na obe strane, ali nijedna ekipa nije imala snage da stvori ozbiljniju priliku.

Siti je zadržao prednost i nastavio da korača ka odbrani titule, ponovo su prvi na tabeli, sa bodom više od Liverpula. Totenhem ostaje treći sa 67 bodova, 19 manje od današnjeg rivala, ali samo jedan više od Arsenala i Čelsija, tri od Mančester junajteda, s tim da "Tobdžije" i "Đavoli" imaju utakmicu manje.