četvrtak 02.07.2020.
23:10

"Građani" veoma motivisani protiv novog prvaka Engleske.

EPA-EFE/Dave Thompson/NMC/Pool

Fudbaleri Mančester sitija dočekali su u 32. kolu Premijer lige novog prvaka Engleske, ekipu Liverpula.

Priredili su novim šampionima i pobednički špalir pred početak utakmice, a od prvog minuta igre se moglo videti da su jako motivisani.

Na kraju su razbili najbolji tim u Engleskoj ove sezone sa 4:0 (3:0) pred praznim tribinama "Etihad" stadiona.

Poveli su u 25. minutu, Džo Gomez je skrivio penal, a odgovornost je preuzeo Kevin De Brujne.

Belgijanac je bio siguran sa kreča, Alison je promašio stranu, 1:0 za "Građane".

Samo 10 minuta kasnije, kontra Sitija, Foden šalje loptu na stranu ka Sterlingu, a bivši igrač Liverpula se sjajnim prijemom oslobađa čuvara i smešta loptu u mrežu "Redsa" za 2:0.

Već u 45. minutu je bilo 3:0, sjajna kombinacija Fodena i De Brujnea, mladi Englez beži odbrani Liverpula i efektnim udarcem matira Alisona za 3:0.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, golove iz prvih 45 minuta pogledajte OVDE, ali Siti nije planirao da stane.

Nakon 20ak minuta igre u nastavku stižu i do novog pogotka, odlična kontra, Sterling je bio u dobroj poziciji, šutirao je, a loptu je nakon njegovog udarca u sopstvenu mrežu skrenuo Okslejd-Čemberlejn.

Pretili su i jedni i drugi do kraja, Marez je i postigao gol, ali je on poništen, promene rezultata ipak nije bilo, Liverpul je uzeo titulu, Sitiju će ovaj ubedljiv trijumf svakako biti lepa uteha.

Jedno je sigurno nakon ovakvog izdanja "Građana" u rezultatski nebitnoj utakmici, sledeće sezone nas čeka vatrena borba za titulu u Premijer ligi.

baner

26 Komentara

Jean-Luc Picard
Friday, 03.07.2020
10:02

Razbili su nas, iskoristili svoje sanse i to je to. Ali iskreno, ,da smeta smeta, al da me briga, nije :P

05:02

Hteo je Klop pobedu, al mu se momci nisu dovoljno otreznili do pocetka utakmice. Na kraju da pevaju sto bi "samo" 4:0. De Brujne - doktor ove igre.

BlueMoon
03:17

De Brujn i Foden odradili trening za Ligu sampiona.Posebno mi je drago sto Pep razigrava tandem Laporte-Garsija,Garsija je kad ikad zasluzio da igra umjesto Stonsa i Otamendija.IN PEP WE TRUST!

scofield
02:58

Ponizili su ih. Jeste osvojili titulu ali ipak sramota. Ova ekipa pada jos pre Atletika, to se vidi. Moraju osveziti ekipu.

Бојовић Милан
Thursday, 02.07.2020
23:52

Znao sam da će Siti da ih demolira iz nekoliko razloga, opšte je poznato da je Siti jača ekipa, ali Liga ih očigledno nije toliko intresovala i kiksali su uglavnom sa dosta lošijim ekipama, u LŠ će zato bitii...

_mladen_
11:27

Hahaahaha nije ih interesovala liva, zato su 20 bodova iza, a da Ls sigurno uzimaju kao sto je uzimaju svake sezone. Kakve su to price dragi moji ljudi. 😄

Normal one
23:36

Jesmo osvohjili titulu ali ja znam da je trenutno siti u neuporedivo boljoj formi i dosta bolji tim, bez obzira sto se nije gnulo danas ovo je jadno. Nadam se da ce bar posluziti kao opomena da mora da se uloze pare na leto.

Mirjevac
23:26

Citi ih rasturi i to sa 5:0, ovde se videlo da je Citi mnogo jaci tim od Liverpula, ali Liverpul je cele sezone imao keca u rukavu a taj kec su sudije! Da nnisu bile sudije da pomognu Liverpulu on nebi osvojio PL ni posle 31 godine, ali sudije zavrsavaju sto jedanaest igrace nemogu, tako je i kod Reala, da Realu nisu sudije on nebi nista osvajao, ali sudije su tu i in sve osvaja!

23:16

Veoma dobar pocetak,ali posle penala respad sistema.Penal jeste smesan.Mada smo stvarno igrali ocajno polse toga.Prerano slavlje udarilo malo u glavu.Jbg idemo dalje da se zavrsi sezona kao svet a ne da igraju ovako do kraja.

The Red Army
14:02
_mladen_
23:15

Ovaj meč je sve imao, penal, autogol i Liverpul koji igra kao da su pijani. Šteta je što je Čelzi dobio prošli mel, jer Liverpul je očigledno previše slavio. Od odbrane Van Dajk jedino igrao, sredina nije trčala koliko obično trči, Mane i Firmino se ne vide, Mane loptu ne ume da primi, sve u svemu nadam se da su slavili pošteno ovih par dana. 😄 I daa, ovom timu su potrebna pojačanja, koja nažalost neće dobiti, ali šta je tu je.

14:06

Pa klop rece pre dva dana da im ne trebaju pojacanja i da ne moraju da potrose veliku lovu na nekog igraca... Jednostavno ni u jednom sportu ne mozes da odrzis kontinuitet 3,4 godine uzastopno ako ne osvezis ekipu i to solidno, fergi je uzimao i 3 vezane titule ali je znao da osvezi ekipu i dovede jednog dva nova igraca, ako to liverpul ne uradi nista od odbrane titule, kao gvardiola ove godine

jack wilshere
23:14

Pa u ovoj utakmici se vidjelo ono sto se i znalo cijele godine, da se City okrenuo Ligi Sampiona, a ligu otaljavao.. Ovi ostali su naravno bas slabi i zato je Liverpul i osvojio, nisu imali protivnika kao ni Lester.. I da, koliko god da je nebitna utakmica, da te ovako rasturi jedini konkurent je sramota.. Dzaba sto se navijaci loze da je ovo najbolji tim koji je ikada igrao u PL..

Red blood
Saturday, 04.07.2020
10:30

Ja mislim da se niko realan ne lozi na to.

Dante Hell
23:11

Nisu ni hteli da se zamaraju, titula je na Enfildu. YNWA!

Maksimus
23:16

Nisu hteli da se zamaraju, a izadje najjaci tim, ne budi smesan, Siti ih pregazio

_mladen_
23:26

Jesu do penala, nakon toga kao da su izgubili volju za igrom. Mada u ovom meču je uvek bitno ko bolje koristi šanse, Liverpul se ispromašivao pre penala, a nakon njega izgledali su totalno nezainteresovano.

Manchester City F.C.
23:11

Dobra utakmica i dobra partija City-ja. Naravno nismo ni očekivali da će Liverpool ginuti, ali svejedno City je pokazao vrlo dobru formu pred nastavak LŠ gde bi trebao da se nađe u top 8 u Lisabonu ukoliko ne bude pokraden.