Gvardiola posle trilera u svom prvom finalu sa Mančester sitijem!

utorak 23.01.2018.
22:43

Mančester siti je prvi polufinalista Karabao kupa.

EPA-EFE/NEIL MUNNS

Mančester siti je u ludačkoj završnici i posle pobede rezultatom 3:2 nad Bristol sitijem stigao do finala Karabao kupa.

"Građani" su do finala Liga kupa stigli i drugom pobedom nad Bristol sitijem, večeras su u gostima slavili rezultatom 3:2 (1:0) i ukupnim - 5:3 prošli u narednu rundu.

Siti je do pobede došao u izuzetno jakom sastavu, Pep ništa nije želeo da prepušta slučaju, a strelci za vođstvo od 2:0 su bili Sane u 43. i Aguero u 49. minutu.

Ipak, Bristol se nije predavao, i sa dva gola je došao do triler završnice. Pek je u 64. minutu smanjio na 2:1, a na 2:2 izjednačio je Flint u trećem minutu nadoknade.

Bristolu je nedostajao još jedan gol da dođe do istorijskog preokreta, ali je umesto toga na drugoj strani stigla kazna, De Brujne pogađa posle Saneove asistencije za konačnih 2:3.

Siti će se u finalu sastati sa boljim iz meča Arsenal - Čelsi, koji je na programu sutra.

U prvom meču na Stamford Bridžu nije bilo golova, revanš je u sredu u 20.45.