• 25. februar 2018.

• 19:24

Fudbaleri Mančester Sitija slavili su u finalu Liga Kupa na "Vembliju".

Gvardiola baš strog,
Izabranici Pepa Gvardiole rutinski su odradili posao u svom prvom finalu, od kako je na klupi tima Gvardiola, Arsenal je savladan sa 3:0 (1:0).

Poveli su "Građani" u 19. minutu, veliki propust odbrane Arsenala, asistenciju je upisaio Klaudio Bravo, a egzekutor je bio nemilosrdni Kun Aguero.

Argentinac je prihvatio loptu koja je letela iz kaznenog prostora Sitija, pobegao uspavanoj odbrani "Tobdžija" i lob udarcem prevario Ospinu, taj gol pogledajte OVDE.

Samo šest minuta kasnije, novi peh za Vengera, morao je teren zbog povrede da napusti Monreal, a zamenio ga je Sead Kolašinac.

Nije bilo previše uzbuđenja do kraja prvog dela igre, a u nastavku je nakon samo par minuta Kompani imao priliku da poveća prednost "Građana", ali je odbrana Arsenala uspela da ga izblokira.

To "Guneri" nisu uspeli samo 10 minuta kasnije, korner za Siti sa desne strane, lopta odlazi na ivicu kaznenog prostora, gde je zahvata Gundogan. Lopta potom stiže do Kompanija, koji je sa samo par metara sprovodi u mrežu nemoćnog Davida Ospine, 2:0 za Siti, delovalo je previše lako.

kompani

Sve je bilo jasno samo par minuta kasnije, Danilo sa ivice kaznenog prostora proigrava Silvu, a ovaj preciznim i snažnim udarcem sa leve strane šalje loptu u dalji ugao i donosi "Građanima" tri gola viška.

Do kraja su fudbaleri Mančester Sitija lagano priveli posao kraju, razbili su Arsenal u finalu Liga Kupa, ostavili "Tobdžije" u borbi za trofej samo u Ligi Evrope, a pritom se domogli prvog komada srebrnine pod palicom Pepa Gvardiole.