Gvangžu šampion Azije, Lipi ušao u legendu!

• 09. novembar 2013.

• 14:53

Aktuelni šampion Kine, ekipa Gvangžu Evergrande, stigla je do trofeja u azijskoj u Ligi šampiona čime je Marčelo Lipi, trener tog tima, ušao u legendu.

U Kini je danas odigran revanš meč finala azijske Lige šampiona na kome je ponovo viđen remi koji je više odgovorao domaćem sastavu.

Šampion Kine, Gvangžu Evergrande, odigrao je nerešeno 1:1 (0:0) sa predstavnikom Južne Koreje ali je zahvaljujući rezultatu prvog meča (2:2) stigao do zvanja šampiona Azije!

Vodeći pogodak za Gvangžu u revanš meču finala azijske LŠ postigao je Elkeson u 58. minutu, a nadu gostiju da mogu do trofeja sačuvao je crnogorski internacionalac Dejan Damjanović, golom u 62. minutu.

Seul ipak nije uspeo da dođe do drugog gola kojim bi anulirao Gvangžuovu prednost iz prve utakmice pa je meč završen remijem koji je više odgovarao ekipi Marčela Lipija.

Italijanski stručnjak je na taj način ušao u istoriju i postao živa legenda, jer je jedini trener koji je uspeo da osvoji evropsku i azijsku Ligu šampiona, a da tim uspesima doda još trofej na SP!

Lipi bi do kraja godine mogao da donese i treći trofej Gvangžuu ukoliko njegov tim dospe do finala kineskog FA Kupa i uspe da slavi u tom takmičenju.

Gvangžu je ovim trijumfom obezbedio mesto na završnom turniru SP za klubove gde će se naći velikani kao što su Bajern i Atletiko Mineiro.