Grupa H - "Rosoneri" slave Abijatija, Nejmar zvezda večeri!

• 11. decembar 2013.

• 22:40

Fudbaleri Milana nastaviće takmičenje u Ligi šampiona samo zahvaljujući golmanu Kristijanu Abijatiju koji je brojčano oslabljene "Rosonere" zadržao na remiju koji ih je odveo u osminu finala. Na "Nou Kampu" pravi vatromet uz het-trik Nejmara.

Na "San Siru" je večeras igran duel koji je direktno odlučivao o tome koji će se klub, uz Barselonu, naći u osmini finala Lige šampiona.

Okršaj Milana i Ajaksa, klubova koji zajedno imaju 11 titula prvaka Evrope, imao je krvavu uvertiru na ulicama prestonice mode gde su se sukobile pristalice dva kluba.

Za razliku od ulica Milana, na terenu stadiona "San Siro" prštalo je samo u prvih dvadesetak minuta dok je ostatak utakmice više ličio na pozorišni komad.

Utakmica je završena rezultatom 0:0 pa je Milan, kome je odgovoarao bod, prošao u osmonu finalu elitnog fudbalskog takmičenja, dok će Ajaks nastaviti takmičenje u Ligi Evrope.

Kako je rečeno, većina uzbuđenja viđena je tokom prvih dvadesetak minuta kada je Ajaks pretio preko Fišera, Poulsena i Klastena ali je Kristijan Abijati u sva tri navrata izašao kao pobednik, s tim što mu je kod udarca Poulsena u 5. minutu pomogla i stativa.

Prelomni detalj, koji je odredio dalji tok meča, dogodio se u 22. minutu kada je Rikardo Montolivo zaradio direktan crveni karton nakon starta nad Poulsenom! Navijači i fudbaleri Milana smatrali su da je sudija Veb bio prestrog ali su "Rosoneri" morali da se pomire sa činjenicom da će do kraja igrati sa desetoricom.

Isključenje Montoliva umrtvilo je tempo meča a do odlaska na odmor nije bilo izglednih prilika ni na jednoj strani pa je Milan mogao zadovoljniji na pauzu.

Frank De Bur povukao je u poluvremenu sa terena Poulsena, koji je konstantno trpeo pritisak sa tribina i na terenu od trenutka kada je iznudio isključenje Rikarda Montoliva.

Milan se u nastavku opredelio za čuvanje rezultata o čemu svedoči i činjenica da domaći nisu uputili udarac u okvir gola Ajaksa tokom drugih 45 minuta!

Ajaks je za to vreme držao loptu u posedu ali je samo tri puta iz te inicijative uspevao da zapreti Abijatiju koji je sjajnim intervenicijama u 67. i 76. minutu zadržao Milan u igri i sačuvao svom timu rezultat koji ga je vodio u osminu finala.

Na kraju je utakmica bez golova na "San Siru" odvela Milan u osminu finala, dok će Ajaks morati da se zadovolji selidbom u eliminacionu fazu Lige Evrope.

Umesto u Milanu, "vatromet" smo imali prilike da gledamo u prestonici katalonske oblasti gde je Barselona razmontirala Seltik i slavila rezultatom 6:1 (3:0).

Golove pogledajte OVDE!

Već u sedmom minutu Pike se našao u ulozi špic igrača pa je doveo Barselonu u vođstvo i najavio potop "Zelenih". Do odlaska na odmor šampion Španije postigao je još dva gola i tada je postalo jasno činilo da će Seltik pretrpeti težak poraz na "Nou Kampu".

Treći pogodak bio je delo Brazilca Nejmara koji je nakon odmora ponovo stupio na scenu i sa dva gola, od kojih prvi mnogo lepši, stigao do svog prvog het-trika u dresu Barselone od dolaska u klub!

Teljo je u 72. minutu samo učinio trijumf Barselone ubedljivijim a Seltik je preko Samaras u 88. minutu uspeo da postigne počasni pogodak.