Grupa H - Milan odoleo Barsi, Seltik je u igri!

• Autor: Boris Jovanović

• 22. oktobar 2013.

• 22:43

Remi u "San Siru", Milanisti pokazali da su Barseloni uvek kost u grlu. Seltik slavio protiv Ajaksa i u igri je za osminu finala!

Milan je agresivnom igrom iznenadio Barselonu, prvo je opravdano poništen gol Muntarija, da bi posle velike greške Maskerana, Kaka i Robinjo promešali odbranu Katalonaca, Riki Kaka je asisten, "Binjo" lako vara nemoćnog Valdeza.

Na drugoj strani greška odbrane Milana skupo je koštala domaće, izgubljena lopta na 40 metara od gola, Inijesta je uposlio Mesija koji nije najbolje primio loptu, ali je posle driblinga ostao na nogama i savladao Ameliju. Mogao je Mekses da donese prednost "Rosonerima", na drugoj strani dva puta je malo nedostajalo Nejmaru.

U drugom poluvremenu brza kontra Muntarija, Robinjo je sam, na opšte iznenađenje propustio je loptu, iako nikoga nije bilo u blizini.

Barselona je imala zicer kada je Adrijano loše zahvatio loptu pred golom Milana.

Na kraju remi po meri Milana, mada ni Barselona neće biti nezadovoljna jer kontroliše stvari u grupi.

Izjednačen meč na Seltik Parku, po jedna prilika na obe strane, a onda mlađani Densvil bespotrebno pravi penal u finišu prvog poluvremena. Forest ne greši, eksplozija oduševljenja na tribinama.

U drugom poluvremenu zicer za Serera fudbalera Holanđana, ali je Forster sjajno intervenisao. I onda u narednom napadu, akcija Samarasa, udarac Kajala, nesrećni Densvil je promenio pravac lopti, 2:0 za Škote, krivac za oba pogotka mladi defanzivac.

Do kraja je Seltik ostao sa desetoricom, zbog divljačkog starta isključen je Nir Biton, Ajaks je sa igračem više samo smanjio na 2:1, lepim golom Larsa Šenea.

Važna pobeda za Škote koji su sada bliži trećem mestu, ali tek im sledi put u Amsterdam za dve nedelje, kada bi stvari mogle da se raspletu, s obzirom da će Barselona ugostiti Milan.

Milan - Barselona 1:1
Seltik - Ajaks 2:1