Grupa H - Ćićarito čovek preokreta, Kluž odoleo u Istanbulu!

• 23. oktobar 2012.

• 22:39

Junajted ponovo nije blistao, ali na kraju zabeležio i treću pobedu u Ligi šampiona. Posle katastrofalnog početka i dva gola Alana, usledio preokret ekipe Aleksa Fergusona za koji je najzaslužniji dvostruki strelac Ćićarito. Mažić solidno obavio posao, uz par ''problematičnih'' odluka koje na kraju nisu uticale na rezultat. U Istanbulu bez pobednika, Kluž odneo bod sa igračem manje.

Tandem Junajteda u odbrani u ovom meču Kerik-Evans nije se proslavio u prvih dvadesetak minuta duela sa Bragom na Old Trafordu.

Posle samo dva minuta igre gosti su poveli  golom Alana, koji je bio viši u skoku od Evansa, a posle centaršuta Vijane. Lopta završava u donjem desnom uglu gola De Hee - 0:1.

Na isteku dvadesetog minuta igre, novi šok za domaće navijače. Kerik i EWvans su ponovo izigrani, ovog puta je Eder centrirao po zemlji sa leve strane, a na pravom mestu je ponovo Alan za velikih 0:2!

Posle ovoga, domaći su morali da krenu na ''sve ili ništa'' i već u 25. minutu Ćićarito smanjuje ovo vođstvo portugalske ekipe. Akcija domaćih išla je po desnoj strani, Mažić je pustio prednost posle jednog prekršaja gostiju, da bi zatim Kagava centrirao ka Ćićaritu koji glavom sa četiri-pet metara šalje loptu u mrežu - 1:2.

Do kraja prvog poluvremena domaći su tražili jedanaesterac pošto je Butner oboren u kaznenom prostoru, ali se Mažić nije oglasio.

U nastavku, Mančester ipak dolazi do izjednačenja. Van Persi je izveo korner sa desne strane, Evans je najpre promašio loptu, onda je nekako zakačio, prilično traljavo, ali dovoljno da ona završi u mreži - 2:2!

Deset minuta kasnije odličan udarac Nanija sa dvadesetak metara, ali je golman gostiju Beto sjajno intervenisao.

Ipak, u 75. minutu bio je nemoćan. Odličan centaršut Kleverlija sa desne strane na drugu stativu ka Ćićaritu, koji glavom šalje loptu u mrežu i donosi veliki preokret Junajtedu - 3:2!

U Istanbulu, Kluž je poveo već u 19. minutu autogolom Nunkea, ali samo devet minuta kasnije gosti ostaju bez isključenog Agiregaraja.

Samo pet minuta kasnije dosuđen je jedanaesterac za Galatu, pošto je Sepsi igrao rukom u svom kaznenom prostoru. Međutim, Felipe Melo je slabo izveo najstrožu kaznu, pa je golman Felgueiraš ukrotio tu loptu.

Ostatak meča, prema očekivanju, protekao je u inicijativi domaćeg tima, napadali su, stvarai šanse, ali su konačno jednu iskoristili u 76. minutu. Amrabat je odlično centrirao sa leve strane ka Buraku Jilmazu koji je na pravom mestu i golman gostiju je nemoćan - 1:1!