Grupa H - Barsa slavila sa igračem više, Baloteli spasao Milan!

• 01. oktobar 2013.

• 22:41

U mečevima drugog kola Grupe H Lige šampiona, postignuta samo tri gola na dva meča. Sesk Fabregas doneo Kataloncima pobedu u Glazgovu. Ajaks i Milan podelili bodove, posle uzbudljivog finiša.

Duel Seltika i Barselone ličio je po onome što se dešavalo na terenu na onah prošlosezonski, kada je domaćin slavio sa 2:1.

Ipak, ovog puta, Barsa nije dozvolila iznenađenje, ali do minimalne pobede od 1:0 na ''Seltik Parku'' nije došla nimalo lako.

Podatak da je u prvih 45 minuta Barselona imala posed lopte 82 posto, dovoljno govori o tome ko je imao inicijativu, ali je organizovana odbrana škotskog tima uspevala da neutrališe napade Katalonaca, oslabljenih neigranjem povređenog Mesija.

Domaći su čestim prekršajima unoslili dodatnu nervozu kod favorizovanih gostiju, ali su, po oceni sudije u 60. minutu i preterali, pa je Skot Braun zaradio crveni karton.

Ovo je olakšalo posao Barseloni da dođe do pobede, ali da je Forest u 73. minutu iskoristio sjajnu priliku za domaće, pitanje je kako bi se ovaj meč završio. Njegov udarac pod prečku zaustavio je Valdes sjajnom intervencijom, a samo tri minuta kasnije usledila je kazna na drugoj strani.

Aleksis Sančez je probio po desnoj strani, centrirao ka Fabregasu, koji udarcem glavom šalje loptu u mrežu Forstera - 0:1. (Gol OVDE)

Ovaj rezultat je ostao do kraja meča, pa Barsa posle prva dva kola ima stopostotan učinak.

Činilo se da će ovo biti jedini pogodak u ovoj grupi večeras, jer je na ulasku u sam finiš u Amsterdamu nije bilo pogodaka.

milan-ajaks

Ipak, onda je usledila prava bura. Na ulasku u 90. minut, Densvil je posle kornera doveo Ajaks na prag pobede, ali je do kraja bilo dovoljno vremena da ''Rosoneri'' iznude diskutabilni jedanaesterac koji je iznudio i u gol pretvorio Mario Baloteli, postavivši konačnih 1-1! (Golovi OVDE)