Grupa G - "Vanzemaljci" u minut do dvanaest...

• 23. oktobar 2012.

• 22:39

Barselona se mučila protiv Seltika sve do poslednjih sekundi meča na Kamp Nou, a onda je Đordi Alba ni iz čega doneo pobedu Kataloncima. Spartak još ranije slavio protiv Benfike.

Barselona je od samog starta meča protiv Seltika na "Kamp Nou" napadala, a već nakon tri minuta Sančez propušta odličnu priliku, pošto sa nekoliko metara nije uspeo da savlada istrčalog Forstera.

Barsa je nastavila sa napadima, ali do vođstva prvi stižu ipak gosti, koji uz dosta sreće postižu prvi pogodak.

Nakon centaršuta iz slobodnog udarca Malgrua Samaras se najbolje snalazi u kaznenom prostoru domaćih, udara loptu glavom, ona se odbija od Maskerana i odlazi iza leđa golmana Viktora Valdesa.

Nakon toga potpuna inicijativa domaćih. U nekoliko navrata neprecizan je Mesi, ali Barsa ipak stiže do izjednačenja pred sam kraj prvog poluvremena.

Inijesta se nakon asistencija Ćavija odlično snašao u kaznenom prostoru gostiju i donosi ogromnu radost navijačima na Kamp Nou.

U 44. minutu teren je morao da napusti povređeni Jorgos Samaras.

Seltik je odlično otvorio drugo poluvreme, a najveću šansu propušta u 54. minutu nakon kornera koji je izveo Malgru. Vanijama je šutirao pored gola.

Barselona je zaigrala ozbiljnije u poslednjih dvadesetak minuta meča kada je viđena prava opsada gola Forstera.

Najbolju priliku imao je David Vilja koji je u 90. minutu pogodio stativu.

Kada su svi mislili da je Seltik uzeo bod, Alba je nakon centaršuta Adrijana sa desne strane odlično reagovao i tako doneo Barsinim navijačima neopisivo slavlje i pobedu od 2:1.

Moskovski Spartak je ranije obradovao svoje navijače, pošto je na ''Lužnjikiju'' savladao Benfiku sa 2:1 i tako zadržao šanse da izbori plasman u narednu fazu takmičenja.

Na prvi gol čekalo se samo tri minuta. Lepa akcija Moskovljana, Hurado je uposlio usamljenog Rafaela Karioku, koji preciznim udarcem iskosa sa leve strane šalje loptu u mrežu golmana Artura - 1:0.

Prvu ozbiljniju priliku gosti imaju u 14. minutu, kada je Rodrigo dobro šutirao, ali je golman domaćih Rebrov odlično intervenisao.

U 31. minutu je i srpski reprezentativac Nemanja Matić volej udarcem stavio na nova iskušenja Rebrova, ali je on ponovo bio na visini zadatka.

Ipak, dva minuta kasnije je kapitulirao. Salvio je odlično centrirao sa desne strane, na pravom mestu je bio Lima koji udarcem glavom uspeva da savlada Rebrova - 1:1.

Međutim, na poluvreme se otišlo novim vođstvom domaćina. U 43. minutu akcija Spartaka tekla je po dersnoj strani, Makejev je centrirao na peterac, gde je u pokušaju da loptu izbije u korner Žardel zatresao sopstvenu mrežu - 2:1.

Početkom drugog poluvremena domaći su mogli da reše sve dileme, ali je golman Artur spasao svoju mrežu posle pokušaja Arija.

Salvio je dvanaest minuta kasnije imao odličnu šansu za izjednačenje, ali nije bio precizan. Moskovljani su do kraja uspeli da zadrže stečenu prednost i dođu do prve pobede u Ligi šampiona ove sezone.

Gosti su sada pali na poslednje mesto na tabeli sa samo jednim osvojenim bodom u prva tri kola. Barsa nakon pobede ima devet bodova, a Seltik četiri.