• 22:44

Debi Predraga Rajkovića i Slaviše Jokanovića nije protekao kako su želeli. Čelsi i bez Matića i Ivanovića veoma ubedljiv. U Kijevu, Dinamo izvukao bod u odličnom meču protiv Porta.

Čelsi - Makabi 4:0 (2:0)
Vilijan 15, Oskar 45+3p, Košta 58, Fabregas 78

Fudbaleri Čelsija iskupili su se donekle večeras za brojne kikseve u Premijer ligi ove sezone, a ujedno i spasili čast engleskog fudbala, jer su jedini premijerligaš koji je u prvom kolu Lige šampiona osvojio bodove.

Murinjo za duel sa Makabijem iz Tel Aviva nije računao ni na Matića ni na Ivanovića, a njegovi igrači su od starta meča nametnuli inicijativu i izvršili pritisak ka golu Rajkovića.

I već u devetom minutu, penal za ''Plavce'', koji je skrivio Rajković, prekršajem nad Vilijanom, ali Azar je sa bele tačke šutirao visoko preko gola!

Ipak, nije se dugo čekalo na vodeći gol Čelsija, već u 15. minutu, slobodan udarac za Čelsi sa preko 30 metara, Vilijan je centrirao u kazneni prostor, niko tu loptu nije zakačio i ona je prevarila Rajkovića i završila u mreži - 1:0.

Odolevali su gosti do pred kraj prvog poluvremena, a onda novi penal za domaće, koji je ovog puta sigurno realizovao Oskar - 2:0.

Već tada je pitanje poberdnika bilo rešeno, a u nastavku je Rajković još dva puta morao da vadi loptu iz mreže.

Nije kriv ni za jedan od ta dva lepa gola ''Plavaca'' - prvi je postigao Košta u 58. minutu, pogodio je sam gornji levi ugao, a tačku je stavio Fabregas, asistent kod trećeg gola. Igrao se 72. minut, Rajković je zaustavio jedan udarac, ali je Fabregas bio na pravom mestu i odbijenu loptu je prosledio u mrežu - 4:0.

Golovi OVDE.

Dinamo Kijev - Porto 2:2 (1:1)
Gusev 20, Bujalski 89 - Abubakar 23, 81)

A za to vreme u Kijevu, mnogo uzbudljiviji meč, dosta preokreta, a domaći su u samom finišu golom Bujalskog uspeli da izvuku bod - 2:2.

Domaći su poveli golom Guseva u 20. minutu meča, ali je samo tri minuta kasnije izjednačio sjajni Abubakar - 1:1.

Taj rezultat ostao je na snazi sve do samog finiša, a onda, u 81. minutu ponovo Abubakar, za potpuni preokret - 1:2.

Doveo je svojim golovima Porto na prag trijumfa, ali je ipak ostalo dovoljno vremena da Kijevljani uzvrate, što su oni i učinili u 89. minutu, pomenutim golom Bujalskog - 2:2.

Očekivali smo na terenu i našeg Raću Petrovića, ali on je svih 90 minuta proveo na klupi za rezerve u ekipi Dinama.